Jakie grzejniki do mieszkania w bloku?

Grzejniki do mieszkania w bloku

Remont mieszkania wiąże się z koniecznością podjęcia wielu decyzji. Pytaniem, na które koniecznie trzeba sobie odpowiedzieć remontując lub modernizując wnętrza, jest to — jakie grzejniki do mieszkania w bloku wybrać?

Okazuje się, że sprawa nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać. Okazuje się bowiem, że kaloryfery są jedynie cząstką całej instalacji grzewczej, która poprowadzona jest w całym budynku i to w dużej mierze od wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej zależy, jakie ogrzewanie będzie występowało w bloku? Rodzaj poprowadzonej instalacji jest uzależniony w dużej mierze od konstrukcji budynku, rozłożenia mieszkań, a także rodzaju rur, jakie zostały rozprowadzone w bloku. Dlatego też w dużej mierze to wspólnota będzie ustalała, jaką moc grzejników można zastosować oraz z jakiego materiału powinny być wykonane. Czy zatem właściciele mieszkań nie mają nic do powiedzenia? Okazuje się, że mogą wybrać wygląd kaloryferów, a że tych jest sporo na rynku, warto zapoznać się z ofertą.

Z artykułu dowiesz się:

Jakie grzejniki do mieszkania w bloku dostępne są na rynku?

Oferta rynkowa jeśli chodzi o grzejniki, jest bardzo bogata. Nic zatem dziwnego, że wiele osób szukających najlepszych rozwiązań do swoich domów, ma problem z wyborem odpowiedniego kaloryfera. Jeżeli zastanawiasz się nad tym jaki grzejnik do mieszkania w bloku wybrać, powinieneś wiedzieć, że jednym z często wybieranych modeli są kaloryfery płytowe. To rozwiązanie sprawdza się doskonale, jeśli w mieszkaniu nie masz zbyt wiele miejsca. Mówiąc o mocy — ta uzależniona będzie od wielkości wybranego modelu.

Popularnymi kaloryferami, które właściciele mieszkań w blokach chętnie stosują w swoich niewielkich toaletach, są grzejniki łazienkowe w formie drabinki. Dzięki nim nie tylko ogrzewają wnętrze, ale także są w stanie wysuszyć mokre ręczniki oraz niewielkie ubrania.

Jeżeli zastanawiasz się jaki jeszcze grzejnik do bloku się sprawdzi, zwróć uwagę na kaloryfery czołowe, które składają się z połączonych żeliwnych lub stalowych żeberek. Dla estetów nie bez znaczenia będą także grzejniki dekoracyjne, które nie tylko ogrzeją wnętrze, ale także staną się jego ozdobą.

Z jakiego materiału powinny być wykonane grzejniki do mieszkania w bloku?

Wybierając grzejniki do mieszkania, należy zwrócić uwagę nie tylko na ich moc, wygląd, czy wielkość, ale również na materiał, z jakiego zostały wykonane. Zdarza się, że w dużej mierze to od niego zależy ostateczna cena wybranego modelu. Na rynku można spotkać grzejniki, które wykonano z trzech podstawowych tworzyw:

  • stali — jest to jeden z najpopularniejszych materiałów, z których często produkuje się grzejniki łazienkowe. Grzejniki do mieszkania w bloku wykonane ze stali należą do jednych z najtańszych na rynku. Warto jednak mieć na uwadze, że stal jest podatna na wodę oraz tlen, który unosi się w powietrzu, dlatego też kaloryfery tego typu cechuje krótsza trwałość. Pomimo tego, Klienci bardzo chętnie je wybierają, ponieważ dostępne są w wielu wzorach. Dzięki temu z łatwością można dopasować je do wystroju wnętrza.
  • żeliwa — materiał, który wykorzystywano do produkcji grzejników starego typu. Obecnie coraz rzadziej spotykane w mieszkaniach. Warto jednak podkreślić, że niewątpliwą wadą grzejników żeliwnych jest to, że dość długo się nagrzewają. Jednak później tak samo długo oddają ciepło. Co więcej, są odporne na korozję.
  • aluminium — materiał ten sprawia, że kaloryfery są niezwykle lekkie. Obecnie jednak użytkownicy najrzadziej wybierają to rozwiązanie. Takie kaloryfery stosuje się najczęściej w nowoczesnych instalacjach grzewczych.

Który kaloryfer do bloku jest chętnie wybierany przez mieszkańców?

Najpopularniejszymi grzejnikami, które właściciele chętnie wybierają do wnętrz w blokach, są grzejniki grafitowe/antracytowe. Modele te prezentują się doskonale zarówno w łazienkach, jak i pozostałych wnętrzach.

Każdy z proponowanych modeli wykonany jest ze stali, co przekłada się na bogatą ofertę. Dzięki temu każdy właściciel mieszkania w bloku jest w stanie dopasować kaloryfer do pomieszczenia, zarówno pod względem wystroju, jak i wielkości. To, że wspomniane grzejniki wykonane są ze stali nie jest bez znaczenia także jeśli chodzi o ich cenę. Kaloryfery tego typu są najtańszą opcją.

Jaką moc powinien mieć grzejnik do bloku?

Zastanawiasz się jaką moc powinien mieć kaloryfer w bloku? Otóż powinna ona być uzależniona nie tylko od konstrukcji budynku, ale również od położenia mieszkania. Wybierając grzejnik, należy koniecznie zwrócić uwagę na powierzchnię wnętrza, w którym będzie montowany element grzewczy. Nie bez znaczenia będzie także przeznaczenie pomieszczenia. Inwestor powinien także zwrócić uwagę na wcześniejsze ustalenia budowlane.

Jeżeli budynek będzie posiadał dobrą izolację, wówczas na 1 m2 wystarczy grzejnik o mocy 60 W. Jeśli jednak mieszkanie wyróżnia się słabą izolacją, trzeba zastosować kaloryfer o większej mocy — około 100 W na 1 m2. Mieszkasz w bloku bez izolacji? W tym wypadku musisz wybierać grzejniki, których moc będzie wynosiła około 140 W na 1 m2.

Na które parametry warto zwrócić uwagę wybierając kaloryfer do pokoju w bloku?

Podstawową funkcją, jaką powinny spełniać grzejniki w bloku, jest funkcja grzewcza. Jego wielkość i moc powinny zaspokoić potrzeby grzewcze wnętrza, sprawiając tym samym, że będzie ono komfortowe dla użytkowników.

Kolejną kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę, są oczywiście walory estetyczne. Obecnie, szczególnie młode pokolenie, stawia na grzejniki aluminiowe w bloku i inne nowości, które wyróżniają się odmiennym kształtem. Kaloryfery dekoracyjne to rozwiązanie, które jest coraz częściej stosowane w mieszkaniach. Producenci tego typu urządzeń dokładają wszelkich starań, aby użytkownicy mogli cieszyć się ciepłym wnętrzem o niebanalnym wystroju.

Czy wybierając grzejniki do bloku warto zwracać uwagę na ich walory estetyczne?

Jeszcze do niedawna właściciele domów i mieszkań w blokach nie zastanawiali się nad dekoracyjnością grzejników. Obecnie jednak ta kwestia uległa zmianie. Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, że kaloryfer w bloku może spełniać zarówno funkcję grzewczą, jak i dekoracyjną. Dobierając odpowiednie rozwiązanie, jesteś w stanie stworzyć ciekawy wystrój wnętrza. Dlatego warto zwrócić uwagę na kształt, wygląd i dekoracyjność grzejnika. Pamiętaj, że to, jak będzie się prezentował we wnętrzu, ma ogromne znaczenie.

Jak prawidłowo zainstalować kaloryfer w bloku?

Zastanawiasz się, czy dasz radę zamontować samodzielnie grzejniki w bloku? Powinieneś wiedzieć, że to zadanie nie należy do najłatwiejszych, dlatego też warto poprosić o pomoc fachowca, który sprawnie i prawidłowo podłączy kaloryfer do instalacji grzewczej. Co więcej, będzie także w w stanie przerobić instalację, jeśli wymieniasz grzejniki żeliwne na stalowe.

Podsumowanie

Wybór kaloryfera do domu lub mieszkania nie jest łatwą sprawą. Jeżeli zastanawiałeś się nad tym jakie grzejniki do mieszkania w bloku wybrać, mamy nadzieję, że już wiesz, które modele sprawdzą się najlepiej. Pamiętaj, że mieszkania w blokach i domach wielorodzinnych rządzą się swoimi prawami, dlatego też musisz wziąć je pod uwagę, wybierając najlepsze rozwiązanie.

Jeżeli nadal masz problem z wyborem odpowiedniego modelu, skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję zakupową, dzięki której będziesz mógł cieszyć się ciepłem w każdym wnętrzu.

Sprawdź ceny grzejników do mieszkań