Industrialne grzejniki dekoracyjne do loftów Irsap i Zehnder

Irsap Tesi Loft Transparentny

Wnętrza o charakterze industrialnym są modne od wielu lat. Od pewnego czasu coraz większą popularnością cieszy się rewitalizacja obiektów przemysłowych, które zamieniane są na budynki mieszkalne. Branża deweloperska coraz chętniej wykorzystuje takie rozwiązania, tworząc w starych cegielniach, fabrykach czy browarach, nowoczesne mieszkania o charakterze loftowym. Rozwiązania takie sprawiły, że zapanowała moda na styl przemysłowy, przez co coraz więcej lokali, także usługowych, stylizuje się w ten sposób. Najłatwiej taki efekt osiągnąć, decydując się na określone elementy wystroju oraz wykończenie ścian. W połączeniu z dobrze dobranymi kaloryferami można stworzyć naprawdę ciekawe wnętrze. Wystarczy połączyć odpowiednie grzejniki industrialne z oświetleniem i ceglaną lub betonową ścianą, by stworzyć modne i funkcjonalne wnętrze. Na jakie kaloryfery warto zwrócić uwagę? Którzy producenci posiadają loftowe kaloryfery godne uwagi? Podpowiadamy!

Z artykułu dowiesz się:

Chcąc uzyskać odpowiedni charakter wnętrza, wystarczy dobrać odpowiednie wyposażenie i dodatki. Jednym z wymienionych jest z pewnością grzejnik industrialny do pokoju. Sprawdzi się on w każdym pomieszczeniu, które wykończone jest w w stylu loftowym.

Co warto wiedzieć o dostępności grzejników industrialnych?

Grzejnik loftowy do pokoju to jeden z chętniej wybieranych modeli. Popularność tego typu rozwiązań sprawiła, że nie ma problemu ze znalezieniem produktów dopasowanych do industrialnego i surowego wystroju wnętrza. Poza polskimi markami, które zajęły się produkcją tego typu rozwiązań, na rynku można znaleźć zagraniczne rozwiązania, które idealnie wpisują się w przemysłowy charakter. Do tych producentów należą m.in. IRSAP oraz ZEHNDER.

Jak wyglądają grzejniki loftowe do pokoju marki IRSAP?

Grzejniki industrialne IRSAP w stylu loftowym to z pewnością idealne rozwiązanie dla miłośników stylu industrialnego. Czym na rynku wyróżniają się te produkty? Bezbarwny grzejnik pokojowy marki IRSAP został pokryty jedynie bezbarwnym lakierem, który zabezpiecza go przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych.
Bezbarwna powłoka lakiernicza pozwala na to, aby na transparentnym grzejniku do pokoju były widoczne detale, które są charakterystyczne dla produktów, które wykonano z surowej stali. Widoczne są zatem połączenia spawów, a także poszczególnych elementów — mowa tutaj zarówno o połączeniach pomiędzy poszczególnymi modułami, jak i elementach, które znajdują się pomiędzy modułami, np. główkami z rurami.

Które grzejniki industrialne IRSAP mają wykończenie loft?

Marka IRSAP oferuje wykończenie loft w grzejnikach rurowych z serii Tesi. Można je spotkać w podstawowych modelach marki (Tesi2, Tesi3, Tesi4, Tesi5 oraz Tesi6), a także w grzejnikach dekoracyjnych, które należą do produktów z rodziny Tesi. W dzisiejszym wpisie zajmiemy się tymi drugimi. Co wyróżnia je na rynku?

Grzejnik dekoracyjny Tesi Join

Industrialny Grzejnik Dekoracyjny Irsap Tesi Join

Irsap Tesi Join

Grzejnik pokojowy w stylu retro Tesi Join charakteryzuje się dwoma rzędami pionowych profili grzewczych. Znakiem rozpoznawczym tego modelu jest łagodnie „falująca” budowa, która wprowadza harmonię i spokój do pomieszczenia, w którym znajduje się kaloryfer.

Grzejnik industrialny do pokoju Tesi Jon wykonano z wysokiej jakości stali. Zastosowano tutaj rury, których średnica wynosi 25 mm. Skok elementu wynosi w tym wypadku 45 mm. Maksymalne ciśnienie robocze wspomnianego modelu to 8 bar, a dopuszczalna temperatura pracy wynosi 95°C. Tesi Join może być podłączony na kilka sposobów:

  • przyłączem dolnym centralnym 50 mm;
  • bocznym i przeciwległym przyłączem;
  • przyłączem pierwszego oraz drugiego elementu z wewnętrzną przegrodą;
  • przyłączem z rozstawem osi 50 mm lewym/prawym z przegrodą.

Grzejnik dekoracyjny Tesi Memory

Industrialny Grzejnik Dekoracyjny Irsap Tesi Memory

Irsap Tesi Memory

Bezbarwny grzejnik pokojowy udowadnia, że połączenie przedmiotu użytkowego z niebanalnym designem może zakończyć się udanym zestawieniem. Wspomniany model kaloryfera to rozwiązanie proponowane zdecydowanym i świadomym użytkownikom, którym zależy na nietypowym rozwiązaniu.

Jak sama nazwa kaloryfera wskazuje, model ten wielu osobom głęboko zapadnie w pamięć. Producent zadbał o to, aby jego budowa była solidna. Składa się z dwóch poziomych kolektorów, na których oparto pionowe, stalowe rurki, Ich średnica wynosi 25 mm. Wspomniane elementy zmysłowo splatają się ze sobą w środkowej części grzejnika. Taka budowa sprawia, że kaloryfer jest nie tylko bardzo dekoracyjny, ale także pozwala na doskonałą grę światła. Dzięki temu ten grzejnik industrialny do pokoju staje się głównym elementem dekoracyjnym pomieszczenia, w którym się znajduje. Cechą charakterystyczną zarówno tego rozwiązania, jak i pozostałych kaloryferów z rodziny Tesi, jest wysoka moc grzewcza. Pozwala to na uzyskanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach w krótkim czasie. Cechą charakterystyczną grzejnika Tesi Memory jest zaokrąglona sylwetka. Kaloryfer pozbawiony jest ostrych kątów, dzięki czemu bez problemu można utrzymać go w czystości. Dlatego też idealnie sprawdza się w domach alergików.

Grzejnik dekoracyjny Tesi Runner

Industrialny Grzejnik Dekoracyjny Irsap Tesi Runner

Irsap Tesi Runner

Grzejnik dekoracyjny Tesi Runner jest jedną z wariacji producenta, która dotyczy najpopularniejszych grzejników industrialnych w pokoju. Decydując się na ten model, użytkownik musi mieć świadomość, że dostępna jest jedynie wersja pionowa. Profile grzewcze w tym modelu zostały powyginane, dzięki czemu przypominają delikatne fale. Rozwiązanie to sprawia, że kaloryfer nie tylko ogrzewa pomieszczenie, w którym się znajduje, ale również jest jego ozdobą, a czasami nawet głównym elementem dekoracyjnym, wokół której buduje się pozostałą część aranżacji. Istotne jest to, że fale układają się w jedną stronę, dzięki czemu kaloryfer idealnie sprawdzi się bardziej klasycznych, loftowych wnętrzach.

Wspomniany tutaj produkt można podłączyć poprzez wejście:

  • dolne 50 mm w trzech płaszczyznach: prawej, środkowej i lewej;
  • boczne;
  • klasyczne;
  • krzyżowe;
  • dolne boczne.

Choć grzejnik dekoracyjny w stylu retro Tesi Runner ma pokaźne rozmiary, na tle innych produktów wyróżnia się niezwykłą lekkością i subtelnością. W oczy rzuca się od razu jego smukła sylwetka. Wszystko za sprawą wspomnianych wyżej profili grzewczych.

Czym na rynku wyróżnia się bezbarwny grzejnik pokojowy Zehnder Charleston w wersji Technoline?

Zehnder Charleston w wersji Technoline

Zehnder Charleston w wersji Technoline

Kolejnym kaloryferem, który doskonale sprawdzi się w przestrzeniach stylizowanych na przemysłowe, jest z pewnością grzejnik loftowy do pokoju Zehnder Charleston w wersji Technoline. Przezroczysty lakier, którym wykończono wspomniany model sprawił, że stał się on unikatowy i modernistyczny. Ciekawe jest to, że każdy grzejnik tego typu może wyglądać zupełnie inaczej. Dzieje się tak za sprawą różnych technologii spawania. W praktyce oznacza to, że każdy klient może mieć w swoim domu unikatowy pokojowy grzejnik bez lakieru, którego tak naprawdę jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

Skąd unikatowa powierzchnia wspomnianego kaloryfera? Można ją zawdzięczać zastosowaniu powierzchni Technoline, dzięki której produkt końcowy posiada unikatową strukturę powierzchni oraz barwę. Wariacje kolorów i struktur nie są w tym wypadku absolutnie żadną wadą fabryczną. Dlatego też nie są one objęte gwarancją z tego tytułu.

Zehnder Charleston w wersji Technoline — możesz zobaczyć każdy etap produkcji na swoim kaloryferze

Osoby, które zdecydują się na wykończenie swojego wnętrza grzejnikiem industrialnym do pokoju Zehnder Charleston w wersji Technoline mogą mieć pewność, że każdy, kto go zobaczy, będzie mógł zobaczyć, w jaki sposób został wyprodukowany. Specjalna powierzchnia tego modelu odzwierciedla bowiem wszystkie etapy produkcji.

Bezbarwny lakier odkrywa przed użytkownikiem plamki i wszelkie przebarwienia, które są efektem spawania i zgrzewania poszczególnych części. W niektórych miejscach naszym oczom ukazują się także ślady po obróbce szlifowania. Ilość poszczególnych „mankamentów” w każdym wypadku jest zupełnie inna, ponieważ zależy od procesu produkcyjnego. Dlatego też każdy egzemplarz jest wyjątkowy.

Dlaczego industrialny grzejnik loftowy do pokoju powinien znaleźć się w Twoim mieszkaniu?

Zastanawiasz się, dlaczego zamiast tradycyjnego kaloryfera, warto wybrać grzejnik pokojowy w stylu retro? Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta — będzie nie tylko ogrzewał pomieszczenie, w którym się znajdzie, ale także stanowił jego ozdobę. Jest to szczególnie istotne w industrialnych wnętrzach, w których minimalizm jest podstawą. W takim wypadku grzejnik dekoracyjny będzie strzałem w dziesiątkę.Mieszkanie loftowe w stylu industrialnym

Modele, które są obecne na rynku, w tym również te, które wymieniliśmy wyżej, różnią się między sobą wielkością, mocą grzewczą i detalami. Dzięki temu są w stanie wpasować się w rozmaite wnętrza stylizowane na przemysłowe. Istotne jest to, że transparentny grzejnik sprawdza się idealnie nie tylko w salonie, ale także w łazience. Wszystko za sprawą bezbarwnego lakieru, który go zabezpiecza, a którego nie widać na pierwszy rzut oka.

Grzejnik industrialny do pokoju — przez cały rok będzie elementem aranżacji

Jeżeli należysz do osób, którym wydaje się, że grzejniki industrialne do pokoju będą jedynie ogrzewały pomieszczenie, jesteś w błędzie. Kaloryfery ozdobne dostępne obecnie na rynku służą użytkownikom przez cały rok. W okresie grzewczym pełnią dwie podstawowe funkcje — grzewczą i dekoracyjną, podczas gdy w okresie letnim, kiedy ogrzewanie nie jest potrzebne — są elementem wystroju wnętrza. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, grzejniki industrialne do pokoju doskonale uzupełniają aranżację mieszkania. Dzieje się tak dzięki ich niestandardowym wymiarom, jak i wyglądowi. Surowe korpusy, na których często widać spawy i szlify sprawiają, że nie można od nich oderwać wzroku.

Podsumowanie

Przedstawione w dzisiejszym wpisie kaloryfery to doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które nie boją się nietuzinkowych rozwiązań. Mamy nadzieję, że udało nam się udowodnić, że grzejnik loftowy do pokoju to coś więcej, niż tylko element grzewczy. Obecnie użytkownikom nie wystarcza już funkcja grzewcza. Kaloryfery mają być także ozdobą mieszkania. Mają do niego w 100% pasować, szczególnie jeśli jest ono stylizowane na obiekt przemysłowy. Zaprezentowane w dzisiejszym wpisie kaloryfery na pewno wpisują się w potrzeby najbardziej wymagających klientów, którym zależy zarówno na pięknym wystroju wnętrza, jak i wydajnym urządzeniu grzewczym, które pozwoli im znacznie obniżyć rachunki za energię cieplną.

Industrialne grzejniki dekoracyjne dostępne w sklepie „od ręki”