Menu

Grzejniki elektryczne Poznań

W projektach poznańskich architektów czy projektantów wnętrz coraz częściej pojawiają się grzejniki elektryczne, które dzięki zasotowanej technologii nie tylko fantastycznie się prezentują, ale również pomagają zaoszczędzić pieniądze, rewelacyjnie ogrzewając każde pomieszczenie. Różnorodność artykułów grzewczych oferowana przez producentów grzejników elektrycznych pozwala na zakup kaloryfera, który w pełni zaspokoi oczekiwania jakościowe, funkcjonalne oraz wizualne każdego mieszkańca Poznania.

Co to jest grzejnik elektryczny?

grzejniki elektryczne poznań

Grzejnik elektryczny jest to kaloryfer działający na prąd. Po podłączeniu do gniazdka niskim kosztem ogrzeje każde pomieszczenie w Poznaniu również poza sezonem grzewczym. Może być głównym źródłem ogrzewania albo dodatkiem do istniejącego już systemu np. tradycyjnych kaloryferów na wodę.

Dlaczego warto wybrać grzejnik na prąd?

Grzejnik na prąd będzie świetnym rozwiązaniem przede wszystkim w miejscach, gdzie potrzebne jest całoroczne ogrzewanie lub w poznańskich domach i budynkach, gdzie mimo niskiej temperatury administracja nadal nie włączyła ogrzewania. Inną zaletą grzejników elektrycznych jest możliwość podłączenia ich w pomieszczeniach, gdzie nie można zainstalować tradycyjnego kaloryfera do kotła centralnego. Ponadto grzejniki na prąd zdecydowanie szybciej się nagrzewają w porównaniu do kaloryferów na wodę, a co za tym idzie, szybciej podnosimy temperaturę powietrza, zużywając mniej energii.

Grzejnik elektryczny – o czym pamiętać?

Ze względu na fakt, że grzejnik elektryczny potrzebuje prądu, aby ogrzewać pomieszczenie, należy dokładnie przemyśleć miejsce jego montażu. Tego typu kaloryfer nie może znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie z bieżącą wodą. Kategorycznie zabrania się instalacji grzejnika nad wanną lub blisko brodzika. Warto również pamiętać o rozkładzie pomieszczenia i gniazdek, gdyż grzejnik elektryczny musi zostać podłączony do prądu.

Grzejniki elektryczne mają jeszcze jedną zaletę, o której warto wspomnieć. Duża część modeli posiada wbudowany termostat, który pozwala ustawić stałą temperaturę. Dzięki tej funkcji grzejnik sam będzie dostosowywał swoją pracę do temperatury w pomieszczeniu i automatycznie ją podwyższał.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.