Menu

Grzejniki kanałowe Łódź

Łódzcy architekci w swoich projektach domów starają się tworzyć bardzo przestronne przestrzenie, które będą idealnie oświetlone światłem naturalnym. W tym celu często stosują bardzo duże przeszklenia w postaci okien, drzwi tarasowych oraz balkonowych sięgających od podłogi aż do sufitu, które przepuszczają zdecydowanie więcej chłodnego powietrza w porównaniu do okien w standardowej wielkości. Ponadto takie przeszklenia zabierają cenną przestrzeń na ścianach, która jest niezbędna do zamontowania tradycyjnego grzejnika. Grzejniki kanałowe są więc świetnym rozwiązaniem dla domów w Łodzi, które wyposażone są w duże okna sięgające od podłogi aż do sufitu.

Dlaczego grzejnik kanałowy?

grzejniki kanałowe łódź

Głównym zadaniem grzejników jest ogrzanie pomieszczenia, a jak wiadomo, najlepiej sprawdzają się w miejscach najchłodniejszych, dlatego grzejniki kanałowe umieszcza się bezpośrednio pod oknami, drzwiami tarasowymi, czy oszklonymi drzwiami balkonowymi, czyli tam, gdzie napływa zimne powietrze.

Grzejniki kanałowe w Łodzi są coraz częściej wykorzystywane do ogrzania domów ze względu na fakt, że nie ograniczają przestrzeni w pomieszczeniach, a poza tym są praktycznie niezauważalne. Dodatkowym atutem jest możliwość ich montowania nawet w przypadku drewnianych podłóg, w przeciwieństwie do ogrzewania podłogowego.

Jak działają grzejniki kanałowe?

Jedną z głównych zalet grzejników kanałowych jest ich mała widoczność, która spowodowana jest miejscem ich montażu. Grzejnik schowany jest we wnęce w warstwach podłogi najczęściej pod dużym przeszkleniem, gdzie najlepiej pełni swoją funkcję.

W grzejnikach kanałowych istnieje możliwość dostosowania mocy, co pozwala im na samodzielne ogrzewanie każdego pomieszczenia w Łodzi. Działają na zasadzie konwekcji, czyli dzięki ogrzaniu powietrza elementami grzejnymi staje się ono lżejsze i przedostaje się do pomieszczenia przez kratkę przykrywającą kanał. Następnie do grzejnika wpływa kolejna partia zimnego powietrza i cykl się powtarza, dzięki czemu grzejniki kanałowe zapewniają równomierny rozkład temperatury komfortowy dla mieszkańców domów w Łodzi.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.