Menu

Grzejniki kanałowe Lublin

Projekty domów i budynków autorstwa architektów z Lublina stają się coraz bardziej przestronne, a także nowoczesne, dzięki wykorzystaniu licznej ilości przeszkleń. Ogromne okna oraz drzwi balkonowe albo tarasowe sięgające od podłogi do sufitu umożliwiają odpowiedni dopływ światła dziennego do środka wnętrza. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy Lublina coraz częściej decydują się na dużą ilość przeszkleń.

Wysokie okna i drzwi zajmujące większość powierzchni na ścianach zwiększa przepuszczalność zimnego powietrza, dostającego się do pomieszczenia. W takich domach, czy budynkach w Lublinie należy zastosować system grzewczy, który nie dość, że w odpowiedni sposób ogrzeje wnętrze, to również nie zajmie dużej powierzchni. Takim systemem są grzejniki kanałowe.

Grzejnik kanałowy – jak to działa?

grzejniki kanałowe lublin

Grzejnik kanałowy to rodzaj grzejnika podłogowego umieszczonego we wnęce w warstwach podłogi. Najlepiej zamontować go wzdłuż przeszklenia, czyli okien i drzwi tarasowych lub balkonowych, gdzie przepuszczalność chłodnego powietrza jest największa. Dzięki konwekcji grzejnik kanałowy ogrzeje napływające do pomieszczenia zimne powietrze, utrzymując odpowiednią temperaturę w każdym domu czy innym budynku w Lublinie.

W przeciwieństwie do ogrzewania podłogowego elementy grzewcze grzejnika kanałowego zasłonięte są specjalną kratką kanałową, którą można dopasować do dowolnej stylizacji wnętrza za sprawą szerokiej oferty proponowanej przez producentów. Takie rozwiązanie pozwala na montaż grzejnika podłogowego nawet w drewnianej posadzce jak panele czy parkiet.

Zalety grzejników kanałowych

Główną zaletą grzejników kanałowych jest ogrzewanie konwekcyjne, dzięki czemu w pomieszczeniu można utrzymać równomierną temperaturę, tym bardziej we wnętrzach przeszklonych. Kolejną zaletą tego typu grzejników jest możliwość montowania ich w podłodze, co sprawia, że oszczędzana jest niezwykle istotna zarówno domach, jak i w innych budynkach w Lublinie przestrzeń. Ponadto dzięki szerokiej ofercie kratek kanałowych grzejnik może być dopasowany do każdego wnętrza.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.