Menu

Grzejniki kanałowe Poznań

Domy zaprojektowane przez poznańskich architektów coraz częściej odznaczają się licznymi przeszkleniami w postaci okien oraz drzwi tarasowych lub balkonowych sięgających od podłogi aż do sufitu. Plusem zastosowania przeszkleń jest optyczne powiększenie wnętrza oraz zwiększona ilość wpuszczanego światła dziennego, natomiast minusem jest zmniejszenie ściennej przestrzeni użytkowej oraz zwiększona przepuszczalność zimnego powietrza.

Aby sprostać oczekiwaniom właścicieli domów w Poznaniu, architekci wykorzystują w swoich projektach innowacyjne grzejniki kanałowe, które odpowiednio nagrzewają pomieszczenie, nie zajmują przestrzeni użytkowej na ścianach, to dodatkowo łatwo dopasowują się do wnętrza, dzięki szerokiej ofercie kratek kanałowych.

Co to jest grzejnik kanałowy?

grzejniki kanałowe poznan

Grzejnik kanałowy to nowoczesny system grzewczy, którego głównym zadaniem jest właściwe ogrzanie każdego pomieszczenia w Poznaniu i nie tylko. Działa on na zasadzie konwekcji, co oznacza, że wpływające do grzejnika powietrze ogrzewane jest elementami grzewczymi, przez co staje się lżejsze i wylatuje z grzejnika przez kratę kanałową, a na jego miejsce napływa kolejna porcja zimnego powietrza.

W małych pomieszczeniach mogą być one jedynym źródłem ogrzewania, jednakże w przypadku większych powierzchni świetnie spisuje się jako uzupełnienie tradycyjnych kaloryferów czy ogrzewania podłogowego.

Gdzie montować grzejniki kanałowe?

Grzejniki kanałowe można montować zarówno w domach, jak i w obiektach użyteczności publicznej w Poznaniu lub w innym dowolnym miejscu. Tego typu grzejniki zakłada się w pomieszczeniach, które mają zostać ogrzane najczęściej wzdłuż okien oraz drzwi tarasowych lub balkonowych, gdzie istnieje duża szansa na przedostawanie się zimnego powietrza przez przeszklenia.

Przeważnie grzejniki kanałowe montuje się w warstwach podłogi, dzięki czemu oszczędzamy powierzchnię, co jest niezwykle istotne w przeszklonych pomieszczeniach. W przeciwieństwie do ogrzewania podłogowego grzejniki kanałowe można montować w poznańskich wnętrzach, w których znajdują się drewniane podłogi jak panele czy parkiet.