Menu

Grzejniki kanałowe Szczecin

Architekci ze Szczecina w swoich projektach domów oraz innych budynków starają się tworzyć przestronne, dobrze oświetlone światłem naturalnym przestrzenie. Aby osiągnąć upragniony przez nich efekt, stosują liczne przeszklenia w postaci okien oraz drzwi balkonowych bądź tarasowych, które sięgają od podłogi aż do sufitu.

Takie przeszklenia przepuszczają zdecydowanie większą ilość zimnego powietrza w porównaniu do okien w tradycyjnej wielkości, dodatkowo zabierają istotną przestrzeń na ścianach, co sprawia, że we wnętrzu nie ma miejsca na tradycyjny kaloryfer. Rozwiązaniem tych problemów jest grzejnik kanałowy, który odpowiednio nagrzeje pomieszczenie w każdym domu, czy budynku w Szczecinie, zajmując minimalną przestrzeń.

Dlaczego grzejniki kanałowe?

grzejniki kanałowe szczecin

Podstawowym zadaniem grzejników kanałowych jest właściwe nagrzanie pomieszczenia. Najlepiej sprawdzą się zatem w miejscach najchłodniejszych, gdzie przepuszczalność zimnego powietrza jest największa, czyli wzdłuż okien czy drzwi balkonowych albo tarasowych.

Grzejniki kanałowe są coraz chętniej wykorzystywane zarówno w domach, jak i w obiektach użyteczności publicznej w Szczecinie, gdyż ze względu na umieszczenie ich w podłodze nie zmniejszają przestrzeni. Ponadto są prawie niezauważalne, a dzięki szerokiej ofercie kratek kanałowych mogą stanowić niezwykłą formę dekoracji wnętrza lub idealnie wpasować się w jego kolorystykę.

Atutem grzejników kanałowych jest na pewno fakt, że mogą być one zamontowane również w podłogach drewnianych, co nie jest zalecane w przypadku ogrzewania podłogowego. Taki grzejnik w podłodze świetnie sprawdzi się jako jedyne źródło ciepła w małych pomieszczeniach, natomiast w większych zaleca się zastosowanie go wspólnie z innymi systemami grzewczymi.

Jak działają grzejniki kanałowe?

Grzejniki kanałowe montowane są najczęściej w podłodze wzdłuż przeszkleń w szczecińskich domach czy innych budynkach, co gwarantuje ich małą widoczność. Dzięki kratce kanałowej zimne powietrze dostaje się do środka grzejnika, ociepla się przez styczność z elementami grzewczymi i wylatuje do środka pomieszczenia. Konwekcji zastosowana w grzejnikach kanałowych pozwala na utrzymanie komfortowej temperatury dla użytkowników ze Szczecina przez cały czas.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.