Jak zabudowany jest grzejnik aluminiowy?

Budowa grzejnika aluminiowego

Grzejniki aluminiowe są chętnie wybierane przez właścicieli domów. Ich popularność wynika z tego, że dobrze przewodzą ciepło, są odporne na korozję i co ważne dla wielu użytkowników — mają wieloletnią gwarancję. Zastanawiasz się jaka jest budowa grzejnika aluminiowego i czy w ofercie rynkowej znajdziesz modele dekoracyjne? Na to i wiele istotnych pytań odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Z artykułu dowiesz się:

Jak wygląda budowa grzejnika aluminiowego?

Budowa grzejnika aluminiowego nie jest skomplikowana. Wspomniane urządzenie grzewcze składa się z identycznych elementów — członów lub żeberek. Standardowe modele wyposażone są w 10 członów. Warto jednak pamiętać o tym, że ich liczbę użytkownik może dopasować do własnych potrzeb. Decydując się na dodatkowe żeberka w grzejniku aluminiowym, musisz pamiętać o tym, aby poza nimi dokupić także specjalne człony w zaworami.

Design grzejników aluminiowych

Wygląd grzejników aluminiowych jest sprawą indywidualną i zależy od gustu właścicieli budynku oraz wystroju pomieszczeń. Producenci kaloryferów dokładają wszelkich starań, aby każdy model pasował do różnych aranżacji. Wielu z nich oferuje grzejniki dekoracyjne, dzięki którym zarówno klasyczne, jak i nowoczesne wnętrza będą ciepłe i wyjątkowe. Decydując się na tego typu modele należy pamiętać, że wyróżniają się one trochę inną budową — mowa tutaj o inaczej ukształtowanych wylotach powietrza, jak również zmienionych profili płyt przednich członów. Jeśli zastanawiasz się jaki grzejnik aluminiowy kupić, powinieneś wiedzieć, że obok tradycyjnych białych rozwiązań, producenci oferują także grafitowe, czarne, w odcieniach miedzi, a także kolorach, które można wybrać indywidualnie z palety proponowanej przez producenta.

Co warto wiedzieć o sposobie zasilania i montażu grzejnika aluminiowego?

Patrząc na sposób zasilania, należy podkreślić, że pod tym względem poszczególne modele grzejników specjalnie nie różnią się między sobą. W zależności od tego, jakiego rodzaju grzejniki wybierzesz, masz do wybory zasilanie dolne, boczne albo środkowe. Jeśli natomiast chodzi o montaż kaloryferów różnego rodzaju — tutaj trzeba pamiętać o różnicach. Największą elastyczność zapewniają omawiane w dzisiejszym wpisie grzejniki aluminiowe. Ich mniejsze wymiary i niewielka waga sprawiają, że bez problemu zmieszczą się się w płytkich wnękach lub na ścianach wykonanych z płyt gipsowo-kartonowych.

Czy grzejniki wykonane z aluminium mogą być dekoracyjne?

Aluminium należy do bardzo plastycznych materiałów, dzięki czemu bez problemu można nadać mu dowolny kształt. Właśnie dlatego chętnie wykorzystują je producenci kaloryferów ozdobnych, które mają w budynku stanowić nie tylko element grzewczy, ale także stać się częścią wystroju wnętrza.

Bogata oferta grzejników dekoracyjnych w sklepie artykulygrzewcze.com pokazuje, że mogą one przyjąć różne kształty — geometryczne, bliżej nieokreślone, retro i wiele innych, które swoim wyglądem będą idealnie nadawały się do designu salonu, sypialni, czy łazienki. Poza różnorodnymi kształtami kaloryfery ozdobne wyróżniają się także rozmaitymi kolorami. Warto zwrócić uwagę na to, że takie rozwiązania są nieco droższe od tradycyjnych.

Jakich korzyści można spodziewać się z wyboru grzejnika aluminiowego?

Jeżeli spośród innych dostępnych na rynku kaloryferów wybierzesz dobre grzejniki aluminiowe, możesz mieć pewność, że zmniejszysz znacznie ilość wykorzystywanej wody (w porównaniu do kaloryferów stalowych albo żeliwnych).

Dla przykładu — jeśli wybierzesz 10-członowy grzejnik aluminiowy, możesz mieć pewność, że do jego ogrzania wystarczą zaledwie 3 litry wody. Jest to znacznie mniej, niż w przypadku pozostałych rodzajów kaloryferów, które mają podobne parametry i rozmiary.

Zdecydowałeś się na kaloryfer z aluminium? Musisz pamiętać, że zaoszczędzisz także sporo energii. Jego niewielka waga sprawia, że nagrzewa się znacznie szybciej i efektywniej oddaje energię cieplną, niż kaloryfery żeliwne lub stalowe. Dla Ciebie i pozostałych domowników oznacza to wyższy komfort cieplny, oszczędność energii, a co za tym idzie — także mniejsze rachunki za ogrzewanie.

Jeśli mowa o oszczędnościach, należy także wspomnieć, że grzejniki aluminiowe są tańsze, w niektórych przypadkach nawet o 50%, od modeli stalowych i żeliwnych o tych samych rozmiarach. Co więcej, są w stanie przetrwać wiele lat, ponieważ modele wykonane z aluminium są odporne na korozję i ścieranie. Oznacza to, że przez długi czas będą działać bez zarzutu, a Ty nie będziesz musiał wymieniać ich na nowe.

Jakie grzejniki aluminiowe wybrać?

Jeśli jesteś jedną z osób, które zastanawiają się właśnie jakiej firmy grzejnik aluminiowy wybrać, powinieneś zwrócić uwagę na nowoczesną technologię, którą oferują niektórzy producenci. Jednym z przykładów może być innowacyjny kaloryfer aluminiowy z jonami srebra, KFA Armatura, który zwalcza drobnoustroje i bakterie. Wszystko za sprawą specjalnej powłoki Interpon AM firmy AkzoNobel, który wyróżnia się certyfikowaną technologią przeciwdrobnoustrojową BioCote®. Środek ten posiada aktywne jony srebra, który pozwala zapobiegać rozmnażaniu się grzybów, pleśni i bakterii.

Kolejnym rozwiązaniem, które warto wziąć pod uwagę, wybierając grzejniki aluminiowe, są rozwiązania ALUKAL EKO LINE, które wyróżniają się na tle innych elegancją nowoczesnością i innowacyjną technologią, przy jednoczesnym zachowaniu optymalnych wartości. Staranna selekcja materiałów, z których wykonano proponowane rozwiązania, zgodne z normami UNI EN573-3-10204 oraz DIN 1748 oraz dopasowany proces produkcji, który oparto o normę ISO 9001 sprawiły, że są to kaloryfery wysokiej jakości, godne polecenia nawet najbardziej wymagającym Klientom.

Podsumowanie

Łatwiejszy montaż, mniejsza waga i przede wszystkim bardziej atrakcyjna cena — to kryteria, które sprawiają, że inwestorzy w dużej mierze decydują się na kaloryfery aluminiowe. Jeżeli szukasz właśnie urządzeń grzewczych, dzięki którym zadbasz o ciepło w swoim domu, grzejniki aluminiowe mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem.

Chcesz bliżej poznać ofertę sklepu artykulygrzewcze.com? Zachęcamy do kontaktu. Nasi specjaliści z przyjemnością opowiedzą o dostępnych modelach, a także pomogą dopasować grzejniki do potrzeb domowników i możliwości instalacji grzewczej.