Menu

Najczęściej zadawane pytania:

Pytania

Odpowiedzi

Czy na wszystkie grzejniki trzeba czekać , czy są też dostępne od ręki?

W naszej ofercie znajdą Państwo całą gamę popularnych modeli grzejników pokojowych i łazienkowych dostępnych od ręki w najchętniej wybieranej kolorystyce. Dostępność można sprawdzić na tej stronie.

Gdzie mogę obejrzeć kolory grzejników na żywo?

Wiemy o tym ,że nic nie zastąpi obejrzenia wykonania i kolorystyki produktu na żywo , dlatego stworzyliśmy potężną ekspozycję, gdzie można obejrzeć i dotknąć grzejniki w konkretnych wykończeniach , bądź przejrzeć wzorniki kolorystyczne zapraszamy do naszego salonu sprzedaży w Warszawie przy ul.Bartyckiej 26 paw.211 (sprawdź jak dojechać)

Czy każdy grzejnik łazienkowy może mieć grzałkę elektryczną?

Wiele grzejników łazienkowych ma możliwość zastosowania grzałki elektrycznej jednak nie każdy. Zalecamy upewnienie czy grzejnik jest przystosowany do montażu grzałki elektrycznej pod numerem telefonu 22 397 43 92

Co trzeba zrobić aby zamienić grzejnik wodny na wodno-elektryczny?

Najlepiej podjąć decyzję o sposobie zasilania grzejnika na etapie zakupu , wtedy zostaną dobrane odpowiednie zawory umożliwiające podłączenie grzałki , jeśli jednak w trakcie użytkowania grzejnika podjęliśmy decyzję o podłączeniu dodatkowego zasilania, będzie wiązało się to z wymianą zaworów o ile grzejnik ma możliwość wpięcia grzałki , oczywiście niezbędne też jest gniazdo elektryczne w niedużej odległości od grzejnika.

Jaka powinna być moc grzałki elektrycznej do grzejnika łazienkowego?

Moc grzałki elektrycznej należy dobrać w zależności od parametrów grzejnika. Dobieramy moc grzałki według mocy grzejnika przy parametrach zasilania instalacji wodnej 75/65/20°C .Trzeba sprawdzić jaką wydajność podaje producent przy powyższych parametrach i wybrać grzałkę o mocy mieszczącej się w zakresie 75-100% tej mocy.

Czy grzejnik chromowany ma mniejszą moc grzewczą?

Tak , powłoka galwaniczna gorzej przewodzi ciepło , w związku z tym wydajność grzejników chromowanych jest średnio o 20% niższa od grzejników lakierowanych.

Czy na grzejniku chromowanym mogę suszyć rzeczy?

Suszenie rzeczy na grzejniku chromowanym może doprowadzić do powolnego niszczenia powłoki galwanicznej i utraty estetyki grzejnika. Warunki gwarancji nie dopuszczają możliwości suszenia rzeczy na grzejniku chromowanym.

Jak dobrać grzejnik?

Na wstępie musimy oszacować moc grzejnika , potrzebną na ogrzanie danego pomieszczenia.

Średnio należy założyć zapotrzebowanie na poziomie 70-85 W/mkw pomieszczenia, w łazienkach około 90-100 W/mkw w zależności od izolacji budynku.

Należy zwrócić tutaj uwagę na parametry instalacji dla których dana moc została podana.

Podstawowym parametrem podawanym przez producentów jest parametr EN442 normy europejskiej , gdzie wskazane są poniższe parametry instalacji:

Temperatura zasilania: 75°C, temperatura powrotu: 65°C, temperatura w pomieszczeniu: 20°C [75/65/20] – współczynnik 1

Przy doborze grzejnika w budynkach zasilanych z sieci miejskiej najczęściej jest moc podana przy powyższych parametrach i jest ona dla nas odpowiednia, jeśli natomiast dobieramy grzejniki do instalacji zasilanych kotłem kondensacyjnym parametry instalacji są na poziomie 55/45/20 i tutaj musimy skorygować moc podaną przy parametrach instalacji 75/65/20 stosując współczynniki korekcyjne . Zwykle jest on na poziomie 1,98 , aby użyć dokładnego współczynnika należy sprawdzić go w tabelach współczynników korekcyjnych danego producenta.

Przykład oszacowania mocy dla danego pomieszczenia:

Pomieszczenie 10 mkw
Zapotrzebowanie mocy 85W x 10mkw = 850W


Przy zasilaniu z sieci miejskiej 75/65/20

Współczynnik 1 – czyli 850W x1 = 850W
850W to moc jest odpowiednia

Przy zasilaniu kotłem kondensacyjnym

55/45/20 – współczynnik 1,98 – czyli 850Wx 1,98 = 1683W
1683W - takiej mocy grzejnika musimy szukać

Poza mocą zwykle mamy określone miejsce , które planujemy pod grzejnik, możemy tutaj manewrować wysokością , szerokością oraz głębokością , aby osiągnąć odpowiednią moc grzewczą i zmieścić się w przeznaczonym miejscu .

Jakie kolory są bez dopłaty?

Najczęściej kolorem standardowym jest biały , pozostałe kolory wg palet proponowanych przez producentów z różnymi dopłatami.

Jednak niektórzy producenci oferują więcej kolorów bez dopłaty.

Grzejniki kanałowe do czego są przewidziane?

Grzejniki kanałowe są przeznaczone do pomieszczeń gdzie znajdują się przeszklenia do podłogi – duże okna tarasowe lub szklane ściany. Elegancko wkomponowują się w takie miejsca zapewniając zniwelowanie chłodu w pobliżu okien.

Do grzejników kanałowych możemy wybrać kratkę , która będzie współgrała z wykończeniem naszego domu i będzie jego dekoracyjnym elementem.

Przykład – kratka aluminium anodowane.

Aluminiowa kratka grzejnika kanałowego

Chcę wymienić grzejnik płytowy na dekoracyjny, czy muszę przerabiać instalację?

To zależy od wyboru modelu , który wybraliśmy.W niektórych przypadkach jest możliwość podłączenia do tego samego przyłącza bez przeróbek – jednak najczęściej należy zmienić zawory.

Czy do łazienki należy dobrać grzejnik o większej mocy na m kw niż do pozostałych pomieszczeń?

W łazience przyjmujemy taką samą moc , jednak na wyższe parametry temperatury pomieszczenia , ponieważ większość z nas lubi ciepło podczas kąpieli.

Parametry dla pokoi to 20 st. Celsjusza , do łazienki 24 stopnie, automatycznie grzejnik dobieramy większy niż dla 20 stopni.

Dlaczego grzejnik elektryczny dolne rurki ma chłodne?

Grzejnik elektryczny ma zamontowany element grzewczy w jednym z kolektorów grzejnika , który naturalnie zawsze będzie najcieplejszym miejscem , dolne elementy natomiast zawsze są chłodniejsze. Jest to również wynikiem 7 cm strefy niegrzejącej w grzałce , która w grzejniku w wersji wodno-elektrycznej jest na poziomie zaworu, umożliwia ona bezpieczną pracę grzałki przy podłączeniu wodno-elektrycznym.

Natomiast przy montażu w wersji elektrycznej strefa ta przesuwa się nieco w górę tworząc strefę chłodniejszą w grzejniku. Jest to normalne zjawisko.

Jak zapewniamy bezpieczeństwo wysyłek?

Przesyłki powyżej 30kg są realizowane na palecie w pozycji leżącej i bardzo dobrze zabezpieczone, co niemal całkowicie niweluje możliwość uszkodzenia towaru podczas transportu.

Grzejniki krótsze niż 120 cm są przewożone na palecie euro, powyżej tego rozmiaru wysyłamy na paletach dłużycowych dzięki czemu przewóz w pozycji horyzontalnej jest możliwy i gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo. Koszt palet dłużycowych jest znacznie wyższy niż euro palet ale uważamy że warto go ponieść, aby przesyłka dotarła w nienaruszonym stanie.

Wysyłka na palecie euro

Wysyłka na palecie euro

Wysyłka na palecie dłużycowej

Wysyłka na palecie dłużycowej

Sprawdź też:

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.