Ranking grzejników panelowych – na który model postawić?

Ranking grzejników panelowych

Przyglądając się sprzedaży systemów i urządzeń grzewczych, nie sposób nie zauważyć, że wciąż najpopularniejszym sposobem na ogrzewanie wnętrz są grzejniki pokojowe i łazienkowe. Nowoczesne kaloryfery dostępne na rynku to urządzenia funkcjonalne i designerskie, które w niczym nie przypominają modeli sprzed kilkunastu lat. Badania przeprowadzane rokrocznie przez ekspertów pozwoliły wyłonić ranking grzejników pokojowych, które dzięki funkcji grzewczej i jednocześnie dekoracyjnej, są najchętniej wybierane przez użytkowników. Mając na uwadze, że oferta produktowa jest niezwykle bogata, poniżej przedstawiamy nasz subiektywny ranking grzejników panelowych, wodnych i stalowych, nad których wyborem warto się zastanowić.

Spis treści:

Ranking grzejników wodnych

Instalacja grzewcza jest niezbędna w każdym domu. Jednym z najważniejszych jej elementów są grzejniki. Z reguły system projektuje się na etapie budowy domu. Jest to najlepszy moment na wybór urządzenia grzewczego, który sprawi, że będzie on nie tylko efektywny, ale również ekonomiczny. Wybierając grzejniki wodne, bez względu na to, czy będą montowane w łazience, czy pokojach, warto zwrócić uwagę na to, że poza funkcją grzewczą, będą także spełniać funkcję dekoracyjną. Jakie grzejniki wodne są obecnie najchętniej wybierane?

Bezapelacyjnym zwycięzcą, jeśli chodzi o ranking grzejników wodnych, jest marka Purmo i kaloryfer Purmo Rettig Heating. Eksperci, którzy przeprowadzali badania na respondentach, wzięli pod uwagę nie tylko rozpoznawalność producenta, ale również to, który kaloryfer wybraliby, jeśli budują dom lub modernizują istniejącą już instalację grzewczą.

Wysoką rozpoznawalnością cieszyły się także takie marki jak Instal-Projekt, Ferro czy Verano.

Ranking grzejników stalowych

Choć rynek grzewczy dostarcza użytkownikom kaloryfery wykonane z różnych materiałów, eksperci twierdzą, że godnymi polecenia rozwiązaniami są grzejniki stalowe. Najczęściej przybierają one formę kaloryferów płytowych, które dostępne są w kolorze białym (standardowa wersja). Bezpieczna barwa grzejnika sprawia, że z powodzeniem można dopasować go do każdego wnętrza. Różnorodna oferta produktowa sprawiła, że eksperci sklepu artykulygrzewcze.com postanowili przedstawić swój subiektywny ranking grzejników stalowych, który pozwoli potencjalnym użytkownikom podjąć najlepszą decyzję zakupową. Podobnie, jak przy grzejnikach wodnych, prym wiedzie marka Purmo. Tuż za nią uplasowała się marka Kermi oraz Radox Design.

 1. Grzejnik dekoracyjny Radox Nova

  Grzejnik dekoracyjny Radox Nova
  Poziomy Radox Nova to kaloryfer ozdobny, w którym producent pomyślał nie tylko o prawidłowym dogrzewaniu wnętrz, ale również o ich wyjątkowej estetyce. Pionowa konstrukcja rozwiązania daje ogromne możliwości montażu. Dzięki możliwości wyboru ponad 220 kolorów, które dostępne są w palecie RAL producenta, użytkownik może mieć pewność, że wspomniany grzejnik dekoracyjny doskonale wpisze się w wystrój nowoczesnych wnętrz.

 2. Grzejnik płytowy Purmo Ventil Compact CV22

  Grzejnik płytowy Purmo Ventil Compact CV22
  Grzejnik Purmo Ventil Compact typ 22 (CV) to stalowy pokojowy grzejnik stalowy, który wyróżnia się podłączeniem dolnym lub bocznym. Jest to klasyczne i uniwersalne rozwiązanie stanowiące doskonałe uzupełnienie instalacji grzewczej. Z powodzeniem można zamontować je w sypialni, pokoju dziecka, gabinecie czy kuchni, wieszając go na ścianie lub pozostawiając jako grzejniki stojące (wówczas potrzebny jest specjalny stojak).
  Pokojowy grzejnik Purmo wyróżnia się powierzchnią boczną, która została obudowana osłonami oraz osłoną typu grill, która zasłania górną powierzchnię kaloryfera. Model ten dostępny jest w wielu kolorach, dzięki czemu bez problemu można dopasować go do pomieszczenia i potrzeb użytkowników.

 3. Grzejnik Kermi therm-x2 Profil-V 22

  Grzejnik Kermi therm-x2 Profil-V 22
  Ten popularny model wykonano z blachy stalowej. Wyróżnia się wśród innych podłączeniem od dołu. Szeregowe połączenie płyt sprawiło, że grzejnik skrócono waż o 25% w porównaniu do innych modeli, dzięki czemu czas nagrzewania pomieszczeń uległ zmianie. Na uwagę zasługuje również zintegrowana wkładka zaworowa, dla której określono wstępną wartość kV i którą dostosowano do wydajności cieplnej kaloryfera Maksymalna temperatura robocza dla tego grzejnika wynosi 110°C, a maksymalne ciśnienie robocze – 10 bar.

Ograniczona ilość wody i mała bezwładność cieplna pozwala na osiągnięcie doskonałej wydajności. Modele tego producenta są skuteczne, nawet jeśli temperatura za oknem będzie naprawdę niska, szczególnie jeśli do ogrzania domu wykorzystane zostaną panele słoneczne lub kocioł kondensacyjny.

Ranking grzejników pokojowych

Choć w rankingu grzejników stalowych i wodnych pojawiły się także kaloryfery pokojowe, poniżej przedstawiamy kolejne modele, które użytkownicy chętnie wybierają do swoich mieszkań i domów.

Tworząc ranking grzejników pokojowych wzięliśmy pod uwagę nie tylko preferencje użytkowników, ale również miejsce montażu oraz metraż wnętrza, w którym mają się znaleźć. Dwie ostatnie informacje determinują bowiem moc, jaką musi mieć grzejnik, aby ogrzać pomieszczenie, w którym będzie zamontowany.

Do wyżej wymienionych kaloryferów, które doskonale sprawdzą się w każdym pokoju, chcielibyśmy dodać jeszcze jeden wyjątkowy grzejnik pokojowy, który przypadł do gustu bardzo wymagającym Klientom. Irsap Tesi 4, bo o nim mowa wprawdzie nie jest grzejnikiem panelowym, jednak chętnie wybierają go osoby, którym zależy na rozwiązaniach trwałych i wydajnych, jakie przez wiele lat będą dogrzewały i zdobiły pomieszczenia.
Grzejnik dekoracyjny Irsap Tesi 4
Irsap Tesi 4 to model elegancki w każdym wymiarze, którego konstrukcję przemyślano w każdym wymiarze. Kaloryfer pozwala na zachowanie bezpieczeństwa i wygody użytkowników. Najważniejszy w tym wypadku jest wieloetapowy proces powlekania grzejnika, a także dokładna kontrola szczelności. Charakterystycznym elementem wspomnianego kaloryfera jest gładka, laserowo spawana główka grzejnika. Wysoką jakość wykonania podkreśla także gładka struktura powierzchni, która pozbawiona jest nieestetycznych zgrubień oraz widocznych połączeń elementów. Warto również wspomnieć o optymalnym rozstawie żeberek, który pozwala bez problemu usunąć kurz za pomocą szczotki wykonanej z włosia.

Na co zwrócić uwagę wybierając kaloryfer?

Grzejniki dostępne obecnie na rynku w niczym nie przypominają tych, które stosowane były jeszcze kilkanaście lat temu. Dostępne teraz modele są nie tylko bardziej funkcjonalne, jak i estetyczne. Jak zatem prawidłowo dobrać kaloryfery do potrzeb domowników? Wybierając grzejniki, zwróć uwagę przede wszystkim na:

 • Rodzaj — kaloryfery panelowe i płytowe to doskonałe rozwiązanie w miejscach, w których nie ma za dużo wolnego miejsca. Wyróżniają się małą pojemnością wodną. Możesz także zdecydować się na inne rodzaje produktów, takich jak kaloryfery drabinkowe, żeberkowe, żeliwne czy konwektorowe.
 • Materiał wykonania — do najpopularniejszych modeli, chętnie wybieranych przez użytkowników, należą grzejniki stalowe, szczególnie modele płytowe, które należą do mocnych kaloryferów nie zabierających dużo miejsca. Kolejnymi modelami dostępnymi na rynku są lekkie grzejniki aluminiowe, które doskonale współpracują z nowoczesnymi kotłami. Na rynku dostępne są jeszcze grzejniki żeliwne, które powoli odchodzą w zapomnienie.
 • Moc — musisz ją dobrać odpowiednio do funkcji, jaką ma pełnić kaloryfer, wielkości pomieszczenia, jego zapotrzebowania na ciepło oraz przeznaczenia. Jeśli dopiero budujesz dom, sprawdź, czy w wybranym projekcie nie została określona moc kaloryferów, jakie należy zastosować w poszczególnych pomieszczeniach.
 • Wymiary — od nich w dużej mierze uzależniona jest moc grzejnika. Wybierając wielkość kaloryfera zwróć także uwagę na ilość miejsca, jakie masz do dyspozycji, szczególnie pod oknem, pod którym najczęściej montuje się grzejniki, ponieważ w tym miejscu dochodzi do największych strat ciepła.
 • Design — choć jeszcze do niedawna do ogrzewania wnętrz wykorzystywane były tylko tradycyjne grzejniki, obecnie na rynku można spotkać kaloryfery ozdobne. Są to modele funkcjonalne a do tego efektowne wizualnie, które przybierają różne formy, kształty i dostępne są także w różnych kolorach. Warto podkreślić, że są równie efektywne, jak tradycyjne rozwiązania.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego kaloryfera to niezwykle istotna sprawa. Należy do niej podejść z rozsądkiem, bo tylko wtedy można mieć pewność, że grzejnik będzie spełniał swoje zadanie w 100% w zaprojektowanym domu lub mieszkaniu.

Na rynku dostępne są różnorodne modele grzejników, dlatego przed dokonaniem ostatecznego wyboru, warto zapoznać się z dostępnymi powyżej rankingami lub skontaktować się ze specjalistami ze sklepu artykulygrzewcze.com, którzy z przyjemnością pomogą Ci dobrać najlepszy model nie tylko pod względem mocy i wymiarów, ale także pod względem wizualnym. Nie ociągaj się i szybko skontaktuj się z nami!

Sprawdź ceny grzejników panelowych