Grzejniki dostępne od ręki, czyli przepis na udany remont

Grzejniki dostępne od ręki

Jeśli planujemy remont lub urządzamy nowe mieszkanie, warto mieć dobry plan działań, aby prace przebiegały sprawnie i bez opóźnień. Niestety, jeśli zamawiamy sprzęt lub meble, które nie są dostępne od ręki, musimy liczyć się z tym, że czas oczekiwania może być dłuższy, niż ten, który podaje na stronie producent lub sprzedawca. Planując nową aranżację, najlepiej postawmy na sklep który posiada grzejniki dostępne od ręki.

Produkty dostępne od ręki często kojarzą nam się z końcówkami kolekcji. Nic bardziej mylnego! Niezależnie czy kupujemy grzejniki dekoracyjne, czy meble. Najlepsze salony sprzedaży mają nie tylko bogatą ofertę produktów w Internecie, ale również aktualną ekspozycję oferowanych towarów i zatowarowany magazyn. Dlaczego jest to tak ważne? Podpowiadamy!

Złote zasady remontu mieszkania

Plan działań jest tym, czego potrzebujemy zaraz po powzięciu decyzji o remoncie i stając przed wyzwaniem urządzenia nowego mieszkania. Jednak nawet najlepsza strategia nie sprawdzi się, jeśli nie otrzymamy na czas zamówionych sprzętów. Niestety remont rządzi się swoimi prawami i kolejności poszczególnych prac nie można zamienić. Jak wygląda plan idealny? Jeśli lokal jest przygotowany do wejścia ekipy, a my wybraliśmy już grzejniki do łazienki i kaloryfery dekoracyjne do salonu, zapadła też decyzja o kolorze ścian i rodzaju podłogi, czas przystąpić do pracy.

Idealny plan działań

  • Zanim zaczniemy renowację wnętrz budynku czy mieszkania, warto sprawdzić stan okien. Szczególnie w starych kamienicach lub blokach, które od wielu lat nie były modernizowane. Nieszczelne okna są podstawową przyczyną strat ciepła i nawet najlepsze grzejniki o dużej mocy mogą mieć problem z równomiernym ogrzaniem całej przestrzeni mieszkania. Wymiana okien to krok pierwszy remontu.
  • Jeśli okna są szczelne lub wymienione na nowe, czas na demontaż starych kaloryferów. To tak naprawdę pierwszy etap remontu wnętrz. Najlepiej planować prace w miesiącach letnich, poza sezonem grzewczym, ponieważ wówczas nie trzeba spuszczać z całego obiegu wody. Jeśli mieszkamy w bloku, pamiętajmy też o zgłoszeniu odpowiedniego wniosku do wspólnoty, spółdzielni lub właściciela budynku. Należy o tym pamiętać ponieważ Kaloryfery w bloku są częścią większego systemu grzewczego, który dba o bilans cieplny budynku.
  • Krok trzeci to podłogi. To też moment na instalację ogrzewania podłogowego, jeśli decydujemy się na takie rozwiązanie. Na rynku dostępne są systemy elektryczne i wodne, które można idealnie dopasować do specyfiki budynku i wybranych podłóg.
  • Dopiero teraz możemy przystąpić do przygotowania ścian, nałożenia wybranych tynków, a później płytek, tapet czy elementów ozdobnych, jak cegła, imitacja betonu, drewno czy tynki strukturalne.
  • Na przygotowanych ścianach zawieszamy wybrane grzejniki dekoracyjne, które idealnie wkomponują się w nasze aranżacje i dopiero wtedy możemy zająć się wykończeniem pokoi i dodatkami.

To plan działań w scenariuszu idealnym, kiedy zarówno ekipa, jak i wszystkie zamówione materiały i sprzęty docierają do nas na czas. Jak sprawić, aby teoria stała się rzeczywistością?

Dlaczego remont się przedłuża?

Statystycznie remont trwa dłużej, niż zakłada nasz plan, a problemy pojawiają się już na samym początku. Nawet ekipa, która stawi się do pracy zgodnie z umówionym terminem, nie będzie w stanie nic zrobić, jeśli zamówione towary nie dotrą do nas na czas…

Remont mieszkania

Najczęstszym błędem jest zamawianie tych najważniejszych sprzętów, bez których prace remontowe nie pójdą do przodu, bez sprawdzenia ich dostępności w magazynie. Jeśli nie zwrócimy uwagi, czy wybrane grzejniki są dostępne od ręki, remont utknie już na pierwszym etapie. Po zdjęciu starych kaloryferów możemy co prawda ułożyć podłogę i zająć się ścianami, ale zaraz po tym należy jak najszybciej zamontować ogrzewanie. Wyższa temperatura przyspiesza wysychanie tynków, klejów i farby. Jest to szczególnie istotne, jeśli prace prowadzimy w chłodniejszych miesiącach lub w sezonie grzewczym. Brak ogrzewania jest wówczas katastrofalny w skutkach…

Wprowadzając się do nowego mieszkania, zaplanowaliśmy remont jesienią. Temperatury były jeszcze wysokie, więc nie obawialiśmy się o to, że mieszkanie nie wyschnie. Żona wybrała wszystkie dodatki, a grzejniki zamówiliśmy przez Internet. Wybraliśmy tą metodę ponieważ w popularnych sklepach z wyposażeniem do domu nie było akurat interesujących nas modeli dekoracyjnych. Dostaliśmy informację o czasie oczekiwania i mając to na uwadze, zaplanowaliśmy prace. Uważaliśmy wówczas, że jesteśmy dobrze do wszystkiego przygotowani. Najważniejsze że mamy fachowców, którzy szybko sobie poradzą z montażem i wykończeniem.

Tego nikt nie przewidział

Wszystko szło zgodnie z planem do czasu montażu kaloryferów. Termin dostawy się przesuwał z powodu opóźnień spowodowanych przez Covid-19 i ogólnych problemów z dostępnością materiałów. Remontu nie mogliśmy dokończyć, a ekipę goniły kolejne terminy. Umówiliśmy się, że po dostawie, nasi fachowcy spróbują wyznaczyć nowy termin i skończą wtedy nasze mieszkanie. W międzyczasie temperatury na zewnątrz spadły, w mieszkaniu było zimno, a na świeżo położonych tynkach i farbach zaczęła pojawiać się wilgoć i grzyb. Próbowaliśmy dogrzewać pomieszczenia elektrycznymi grzejnikami, ale ponieważ nie mogliśmy jeszcze tam zamieszkać, baliśmy się zostawić je włączone na całą noc.

Nowe kaloryfery w końcu przyszły, na szczęście przed sezonem grzewczym, więc nie było konieczności zgłaszania potrzeby spuszczania wody z całego obiegu. Po rozpakowaniu paczek już nam nawet nie przeszkadzało, że brakuje wybranych przez nas dodatków i wykończeń. Po prostu cieszyliśmy się, że będziemy mieć ogrzewanie! Szybko okazało się jednak, że nasza ekipa fachowców nie ma kompletnie żadnych wolnych terminów. Stanęliśmy przed decyzją – poczekać kolejne kilka tygodni lub poszukać nowej ekipy. Wybraliśmy wyjście numer dwa…

Konsekwencje?

Opóźnienia w przeprowadzce i konieczność przedłużenia wynajmu mieszkania, co wiązało się z dodatkowymi kosztami. W niektórych pomieszczeniach, które były najpóźniej malowane, farba nie wyschła i trzeba było wykonać całą pracę od początku. Podobnie kleje, które nie związały tak, jak powinny… Na całe szczęście nie wybraliśmy podłogi z naturalnego drewna, bo nie wiem, czy zniosłaby ujemne temperatury tak dobrze, jak panele. Ekipa, którą znaleźliśmy do dokończenia prac, okazała się znacznie droższa niż poprzednicy. Zapłaciliśmy, bo potrzebowaliśmy jej na już, a dodatkowo mieliśmy świadomość, że ceny na rynku znacznie wzrosły.

Dziś mamy wymarzone i ciepłe mieszkanie, ale nie mamy dokładnie takich grzejników dekoracyjnych, jakie wybraliśmy w Internecie. Nauczka na przyszłość? Przed zamówieniem sprawdzić, czy grzejnik jest dostępny od ręki w magazynie, a także czy są dostępne wybrane przez nas akcesoria. Mamy piękne mieszkanie, ale zakup niektórych dodatków i mebli musieliśmy odłożyć w czasie. To dlatego że trzeba było pokryć bieżące koszty związane z opóźnieniem i koniecznością powtórzenia niektórych prac.

Grzejniki dostępne od ręki przepisem na udany remont?

Planując remont lub urządzając mieszkanie, pamiętajmy, że to inwestycja, którą wykonujemy raz na wiele lat. Jest kosztowna, czasochłonna i wymaga od nas przeprowadzenia się innego lokalu na czas jej trwania. Warto dołożyć wszelkich starań, aby przebiegła tak, jak sobie zaplanowaliśmy. Kupując wymarzone sprzęty i akcesoria, najgorszym scenariuszem jest też ten, w którym musimy rezygnować z wybranych modeli kosztem krótszego czasu dostawy zamienników. Czy można tego uniknąć?

Praktyką jest, że większość rzeczy kupujemy obecnie przez Internet. Wybierając wyposażenie do domu, warto jednak przekonać się, jak wybrane modele prezentują się na żywo. Warto sprawdzić czy faktycznie robią tak spektakularne wrażenie, jak na zdjęciach? Grzejniki dekoracyjne do salonu i łazienki można obejrzeć w salonie ekspozycyjnym, gdzie można też zasięgnąć opinii i rady specjalistów. Wielu klientów po takiej wizycie wychodzi z zupełnie nowymi inspiracjami. Najważniejsze aby każdy z nich miał pewność, że wybrany grzejnik dostępny jest od ręki w magazynie.

Salon grzejników dostępnych od ręki
Salon z grzejnikami od ręki
Sklep z grzejnikami dostępnymi od ręki
Grzejniki dostępne od ręki w sklepie
Salon grzejników dostępnych od ręki
Grzejniki dostępne na magazynie od ręki

Salon ekspozycyjny z grzejnikami dostępnymi od ręki w Warszawie

Stany magazynowe umożliwiają najlepszym salonom zabezpieczenie atrakcyjnych dla klientów cen, na które nie wpływają tak dynamicznie problemy z dostawami materiałów. Topowe modele nie tylko dostępne są w bardzo korzystnych cenach, ale odpowiedzą na potrzeby nawet najbardziej wymagających projektów i aranżacji.

Jeśli szukasz sklepu internetowego z grzejnikami dostępnymi „od ręki” to trafiłeś wprost idealnie gdyż artykułygrzewcze.com posiadają je we własnych magazynach. Dzięki temu zamówione grzejniki znajdą się u Ciebie maksymalnie w ciągu dwóch dni!
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą: https://www.artykulygrzewcze.com/produkty-dostepne.html