Jak zaaranżować wnętrze wykorzystując grzejniki dekoracyjne?

Grzejniki dekoracyjne jako element aranżacji wnętrz

Wnętrza, które odzwierciedlają pasje i zainteresowania domowników mają ogromną moc. Każda dobrze urządzona przestrzeń będzie nie tylko funkcjonalna, ale przede wszystkim bliska ich poczuciu estetyki. Prywatna przestrzeń każdego domu, dzięki grzejnikom dekoracyjnym, może stać się nowoczesna, klasyczna, a także minimalistyczna. Interpretacja każdego właściciela domu, jeśli chodzi o poszczególne modele kaloryferów ozdobnych, może bowiem przybrać nieco indywidualny charakter. Jak zatem stworzyć wnętrza idealne, w których grzejniki dekoracyjne tworzą element wystroju wnętrza? Na jakie modele się zdecydować, aby mieć pewność, że będą doskonale pasowały do wystroju wnętrza? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie!

Z artykułu dowiesz się:

  1. Czy wybierając grzejniki dekoracyjne do nowoczesnego wnętrza skupić się na ich funkcji czy formie?
  2. Jaki grzejnik wybrać do wnętrz minimalistycznych?
  3. Które grzejniki dekoracyjne sprawdzą się w klasycznych aranżacjach?
  4. Który grzejnik dekoracyjny będzie idealnym wyborem do każdej przestrzeni?

Urządzając wnętrza, wybór grzejnika wydaje się być prosty. Ten element grzewczy to podstawowy element każdej aranżacji. Obecnie jednak producenci odchodzą od tradycyjnych wariantów na rzecz modeli dekoracyjnych, które poza funkcją grzewczą, mają także funkcję ozdobną. Grzejniki dekoracyjne stanowią bardzo często zwieńczenie aranżacji wnętrza, który bardzo często jest punktem przyciągającym wzrok już od samego progu. Bogata oferta rynkowa pozwala właścicielom domów dostrzec imponujące formy i wielkości grzejników dekoracyjnych, których nie da się umieścić pod parapetem za firanką. Jakie grzejniki dekoracyjne wybrać zatem do minimalistycznej, nowoczesnej, a jakie do klasycznej aranżacji? Jak połączyć ich funkcjonalność z designem? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście.

Czy wybierając grzejniki dekoracyjne do nowoczesnego wnętrza skupić się na ich funkcji czy formie?

Wybierając grzejniki dekoracyjne, wielu użytkowników zastanawia się, czy skupić się na ich formie, czy funkcji. Okazuje się, że obecne na rynku rozwiązania skutecznie łączą w sobie te dwa aspekty. Nowoczesne wnętrza muszą być dopasowane do obecnych realiów, czyli pędzącego świata oraz stylowych wykończeń. Idea modernizmu jasno określa, że forma powinna wynikać z funkcji. Oznacza to, że nowoczesne rozwiązania powinny wyróżniać się otwartą przestrzenią prostotą oraz surowością, naturalnymi materiałami i przede wszystkim praktycznymi rozwiązaniami.

Nowoczesne projekty budowlane są pełne geometrii, co oznacza, że także grzejniki dekoracyjne powinny wpisywać się w te trendy. W towarzystwie odpowiednich kolorów, wybrany kaloryfer ozdobny może stać się kontrapunktem w całej aranżacji (tutaj doskonale sprawdzi się np. Grzejniki Nova Horizontal) lub scalić się ze ścianą, stając się jej dopasowanym akcentem, jak np. Grzejnik stalowy Irsap Piano Poziomy.

W nowoczesnych wnętrzach zawsze łączymy formę i funkcję, dzięki czemu możemy cieszyć się nie tylko elegancką odsłoną systemu grzewczego, ale również skorzystać z jego funkcjonalności.

Jaki grzejnik wybrać do wnętrz minimalistycznych?

Minimalizm wyróżnia się złotą zasadą: „mniej oznacza więcej”, dlatego we wnętrzach próżno szukać niepotrzebnych ozdobników. Często przyjmują one ascetyczną formę. Minimalizm kojarzy się wielu osobom z surowością nowoczesnych form oraz funkcjonalizmem. Poza wymienionymi cechami, we wnętrzach można odnaleźć wszechobecną precyzję, umiar i harmonię. Przestrzenie pozbawione są niepotrzebnych detali — przypadkowe bibeloty i dekoracje nie znajdą tutaj racji bytu.

W minimalizmie wyróżnia się jednolite motywy, co oznacza, że jeden kolor lub materiał przewija się przez cały wystrój wnętrz. Warto zatem pamiętać, że również kaloryfer musi być nieskomplikowaną, prostą i stylową bryłą, która będzie idealnie dobraną częścią całej aranżacji. Ciekawym rozwiązaniem w tym wypadku może okazać się Radox Sheer Textura Black, który z pewnością wpisze się w oszczędny design, tworząc jednocześnie swoistą ozdobę salonu lub sypialni. Jest to kaloryfer, którego jednolita tafla może tworzyć swoistą rzeźbę na ścianie. Jest pozbawiony jakichkolwiek ozdobników, dzięki czemu doskonale wpisuje się w styl minimalistyczny.

Które grzejniki dekoracyjne sprawdzą się w klasycznych aranżacjach?

W klasycznych wnętrzach mamy trochę więcej możliwości, jeśli chodzi o wybór grzejników dekoracyjnych. Takie wnętrza są bardziej klimatyczne, nostalgiczne i oryginalne. Tutaj także można wyciągnąć grzejnik spod parapetu i bez problemu umieścić go na ścianie, gdzie będą przykuwać uwagę domowników i ich gości. Jeśli w klasycznym wnętrzu panuje nurt retro, z powodzeniem możesz wybrać wracające do łask grzejniki żeliwne. Doskonałym wyborem może okazać się AG August 730×227 moc:440W Grzejniki Żeliwne Art-Deco.

Osoby, które nie chcą wracać do przeszłości, jednak lubią klasyczne wnętrza, powinny skoncentrować się na eleganckim charakterze grzejnika i jego funkcji reprezentacyjnej. Powinny także pamiętać, aby wraz z pozostałym wystrojem wnętrza tworzył atmosferę przytulności. W takim przypadku najlepiej jest wykorzystać kaloryfery, które staną się delikatną dekoracją. Mogą być zbudowane z pionowych profili, które posiadają tradycyjne modele dostępne na rynku lub tworzyć niepowtarzalne, wyrafinowane konstrukcje, które będą punktem wyjścia do stworzenia klasycznej, aczkolwiek niebanalnej aranżacji.

Który grzejnik dekoracyjny będzie idealnym wyborem do każdej przestrzeni?

Uniwersalne grzejniki dekoracyjne to rozwiązanie, na które warto postawić, jeśli chcesz iść za modą lub jeśli często zmieniasz wystrój wnętrz, który Ci się znudził. Takich urządzeń grzewczych nie będziesz musiał regularnie wymieniać, ponieważ ich ponadczasowy design zawsze będzie pasował do nowej aranżacji. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się grzejnik z lustrem. Dzięki niemu nie tylko uzyskasz ciekawy efekt wizualny, ale również będziesz w stanie optycznie powiększyć przestrzeń. Takie rozwiązanie jest doskonałe do niewielkich wnętrz.

Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się kaloryfery, które jednocześnie są tablicą umożliwiającą zapisanie pisakiem wiadomości. Taki grzejnik dekoracyjny można z powodzeniem wykorzystać w kuchni. Dzięki niemu zapisanie przepisu lub listy zakupów nie będzie niczym trudnym.

Jeszcze innym rozwiązaniem, które coraz chętniej jest wykorzystywane np. w salonach lub w sypialni, są kaloryfery ozdobne, które na czołowej płycie posiadają wybrane zdjęcie albo obraz. Takie rozwiązanie sprawia, że możesz nie tylko spersonalizować grzejnik, ale również stworzyć niepowtarzalną i funkcjonalną ozdobę na wiele lat.

Grzejniki dekoracyjne jako element aranżacji wnętrz — podsumowanie

Wybierając grzejnik dekoracyjny zarówno do wystroju wnętrza, jak i konkretnego pomieszczenia, należy kierować się nie tylko jego wyglądem, ale przede wszystkim funkcjonalnością i parametrami. Tylko wtedy można mieć pewność, że będzie to praktyczne rozwiązanie, które w domu pozostanie na wiele lat. I tak np. wybierając grzejnik łazienkowy, trzeba pamiętać o tym, aby zastosować kaloryfer wykonany z dobrych stopów metali, które wyróżniają się niską zawartością węgla oraz odpowiednią techniką nakładania farby. Wiele z dostępnych na rynku modeli posiada dodatkowe uchwyty, dzięki którym kaloryfer pełni także funkcję suszarki.

Decydując się na grzejniki ozdobne do swojego domu, warto także zwrócić uwagę na ich moc, która musi być indywidualnie dopasowana do każdego pomieszczenia. Na ten parametr ma wpływ nie tylko budowa, ale również materiał, z jakiego wykonano grzejnik. Dla przykładu — kaloryfer, który ma chromowaną powierzchnię, będzie miał mniejszą moc, niż ten, który pokryto emalią. Nie oznacza to jednak, że nie można wybrać modelu, który nam się podoba. Wręcz przeciwnie. Wystarczy jedynie poszukać odpowiednio dobranego rozwiązania. W tym mogę Ci pomóc eksperci z naszego sklepu i największego salonu grzejników dekoracyjnych w Warszawie, którzy posiadają ogromną wiedzę i wieloletnie doświadczenie w zakresie prawidłowego doboru rozwiązań grzewczych.

Osoby z Warszawy zainteresowane zakupem grzejnika dekoracyjnego mogą zapoznać się z ofertą dostępnych produktów, w największym w naszym kraju salonie ekspozycyjnym na ulicy Bartyckiej. Zapraszamy!

Salon grzejników dekoracyjnychSalon grzejników dekoracyjnychSalon grzejników dekoracyjnychSalon grzejników dekoracyjnychSalon grzejników dekoracyjnychSalon grzejników dekoracyjnychSalon grzejników dekoracyjnychSalon grzejników dekoracyjnychSalon grzejników dekoracyjnych

Salon grzejników dekoracyjnych