Na co zwrócić uwagę przy wyborze grzejnika dekoracyjnego do sypialni?

Grzejnik dekoracyjny do sypialni

Jesteś właśnie na etapie poszukiwań idealnego grzejnika do sypialni? Zależy Ci nie tylko na funkcjonalności, ale również na estetycznym rozwiązaniu, które podkreśli charakter wnętrza? Doskonałym rozwiązaniem może okazać się dobrze dobrany grzejnik dekoracyjny. Modele dostępne w naszym sklepie wyróżniają się nie tylko niebanalną estetyką, ale również parametrami technicznymi, które bez problemu można dopasować do każdego wnętrza. Kaloryfery ozdobne oferowane są w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach, dzięki czemu użytkownik bez problemu wybierze ten, który w 100% spełni jego oczekiwania i potrzeby. Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze grzejnika dekoracyjnego do sypialni? Podpowiadamy!

Z artykułu dowiesz się:

Wybór urządzeń grzewczych do domu nie należy do najłatwiejszych. Mnogość produktów dostępnych na rynku, jak i różne style architektoniczne sprawiają, że niewiele osób wie, jaki grzejnik do sypialni wybrać. Mając to na uwadze, w poniższym wpisie postaramy się ująć najważniejsze kwestie, jakimi należy kierować się przy wyborze grzejnika dekoracyjnego do sypialni. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci zastanowić się nad kluczowymi kwestiami mającymi wpływ na Twoje dalsze życie i funkcjonowanie w domu.

Jaką moc grzejnika dekoracyjnego wybrać do sypialni?

Moc grzejnika dekoracyjnego to jeden z najważniejszych parametrów, jaki należy wziąć pod uwagę wybierając taki model do swojego domu. Bez względu na to, czy będziesz go montować w sypialni, czy w innym pomieszczeniu, nie możesz zapomnieć o tym wskaźniku.

Jak zatem określić optymalną moc grzejnika dekoracyjnego do sypialni? Pierwszym krokiem są dokładne pomiary pomieszczenia, w którym ma zostać zamontowany kaloryfer. Na podstawie metrażu można wstępnie oszacować, czy model, który wybrałeś do wskazanego wnętrza, będzie wystarczający. Pamiętaj jednak, że metraż to nie wszystko. Musisz także wziąć pod uwagę konstrukcję budynku oraz straty ciepła, jakie mogą występować w rejonie okien, ścian i dachu. Dlaczego o tym piszemy? Ponieważ jest to istotne z punktu wyliczania mocy kaloryfera dla nowego i starego budownictwa. Szacunkowo przyjmuje się, że dla ogrzania 1 m2 pomieszczenia potrzebna jest moc:

  • 70 W/m2 – jeśli budynek jest nowy i ma bardzo dobrze wykonaną termoizolację (np. budynki pasywne);
  • 100 W/m2 – jeśli budynek jest nowy i ma dobrze wykonaną termoizolację (np. domy energooszczędne);
  • 140 W/m2 – jeśli jest to starszy budynek, który ma słabą termoizolację. Moc ta jest także zalecana w mieszkaniach w blokach, które wybudowano z wielkiej płyty.

Czy wymiary kaloryfera ozdobnego są istotne?

Wybierając grzejnik dekoracyjny do sypialni należy kierować się wymiarami. To od nich w dużej mierze zależy, czy wybrany model zmieści się w miejscu, w którym został zaplanowany jego montaż.

Jeśli Twoja sypialnia charakteryzuje się dużymi oknami — od podłogi aż po sam sufit, dobrym rozwiązaniem może okazać się grzejnik płytowy, którego wymiary będą wynosić np. 30 x 200 cm. Dzięki niewielkiej szerokości wystarczy niewielki fragment ściany przy oknie, aby go zamontować. Jest to doskonałe rozwiązanie dla niewielkich sypialni, w których liczy się zarówno atrakcyjny design, jak i 100% funkcjonalności.

Zależy Ci na montażu grzejnika poziomego? Takie rozwiązanie nie musi być problemem! Wielu producentów oferuje bowiem dekoracyjne grzejniki poziome, które bez problemu dopasujesz do swoich potrzeb. Zazwyczaj są dostępne w rozmiarach od 20 do 250 cm szerokości i wysokości między 100 a 200 cm.

Jakie rodzaje grzejników dekoracyjnych wziąć pod uwagę urządzając sypialnię?

Decydując się na grzejniki dekoracyjne do sypialni, możesz wybierać spośród wielu modeli, jakie oferuje branża grzewcza. Najczęściej jednak użytkownicy wybierają dwa rodzaje rozwiązań:

  • kaloryfery płytowe — wyposażone są w przednią płytę, która nagrzewana jest za pomocą konwektorów. Zazwyczaj tego typu modele wyróżniają się ozdobnym wykończeniem płyty frontowej. Mowa tutaj o różnych kolorach, fakturach, czy wzorach. Coraz większą popularnością cieszą się grzejniki z lustrem lub nadrukiem, które na pierwszy rzut oka wyglądają jak prawdziwy obraz.
  • grzejniki kolumnowe — jest to nowa wersja klasycznych kaloryferów żeberkowych. Są to modele o dużych mocach grzewczych, dostępne w wielu kolorach. Minimalistyczne kształty sprawiają, że doskonale sprawdzają się zarówno w dużych, jak i mniejszych sypialniach.

Których producentów grzejników dekoracyjnych warto wziąć pod uwagę wybierając kaloryfer do sypialni?

Jeśli szukasz eleganckich grzejników dekoracyjnych, które nie tylko będą skuteczne pod względem mocy, ale również ozdobią Twoją sypialnię, wybierz rozwiązania renomowanych producentów, którzy skupiają się nie tylko na atrakcyjnym wyglądzie grzejników, ale przede wszystkim na ich wysokiej funkcjonalności. Rozważając montaż grzejnika dekoracyjnego w sypialni, weź pod uwagę oferty takich producentów, jak np. IRSAP, PMH Invest, TERMA Technologie, SUNERZHA czy naszą markę własną — AG Grzejniki Design.

Eleganckie grzejniki dekoracyjne, jakie oferują wymienieni wyżej producenci, sprawdzają się w różnych systemach grzewczych. Ich niebanalne wzornictwo, różnorodna kolorystyka oraz wygoda użytkowania gwarantują, że Twoje sypialnia stanie się wnętrzem wyjątkowym pod względem funkcjonalności, jak również designu.

Wybierając grzejnik dekoracyjny do sypialni możesz zdecydować się na klasyczne, geometryczne modele, jak również bardziej odważne — o niestandardowych kształtach, które poza funkcją grzewczą będą również stricte dekoracyjne.

Nie wiesz, na co się zdecydować? Zasięgnij porady naszych specjalistów, którzy na pewno przyjdą Ci z pomocą. Sklep internetowy artykulygrzewcze.com zatrudnia specjalistów, którzy mają wieloletnie doświadczenie i wiedzę w zakresie branży grzewczej, a w szczególności grzejników dekoracyjnych.

Ceny grzejników do sypialni