Pięć najpopularniejszych modeli grzejników łazienkowych, sprawdź zanim kupisz!

Grzejnik Łazienkowy Radox Serpentine

Bogata oferta grzejników łazienkowych sprawia, że wybór odpowiedniego modelu nie należy do łatwych zadań. Standardowy kaloryfer, czy może drabinkowy grzejnik łazienkowy? Czarny czy biały? O jakiej mocy? Te i inne pytania zadają sobie inwestorzy, które stoją właśnie przed wyborem najlepszego kaloryfera. Podejmując ostateczną decyzję zakupową, należy wziąć pod uwagę nie tylko design grzejnika, ale przede wszystkim jego trwałość, jakość wykonania, a także w jakim stopniu będzie w stanie zapewnić ciepło w łazience. Mając na uwadze, że bogata oferta rynkowa nie ułatwia wyboru, dziś chcemy przedstawić pięć najpopularniejszych modeli grzejników łazienkowych — propozycje od RADOX, np. Radox Serpentine oraz PMH, które z pewnością przypadną do gustu najbardziej wymagającym Klientom.

W tym artykule:

Czym od pozostałych modeli różni się grzejnik łazienkowy?

Grzejnik łazienkowy to jeden z ważniejszych elementów instalacji grzewczej, który odpowiedzialny jest za ogrzewanie pomieszczenia. Wiele osób myśli, że kaloryfery montowane w łazience powinny być podpięte do instalacji centralnego ogrzewania. Okazuje się, że nie zawsze, ponieważ na rynku dostępne są grzejniki elektryczne, które można zainstalować niezależnie od posiadanej w domu instalacji c.o.

Niektórzy powiedzą — a po co w łazience instalować grzejnik? Kilka powodów się znajdzie. Przede wszystkim będzie zapewniał komfort cieplny i to nie tylko podczas kąpieli. Co więcej, kaloryfer łazienkowy można wykorzystać także jako dodatkową suszarkę do ubrań albo ręczników. Jeżeli dobrze dobierzesz grzejnik łazienkowy, możesz mieć pewność, że łazienka będzie ciepła i sucha.

W jaki sposób prawidłowo dobrać moc grzejnika?

Moc grzewcza grzejnika jest parametrem, który określa, jaką ilość energii cieplnej do wnętrza jest w stanie wyemitować wybrany model kaloryfera. Wartość mocy uzależniona jest od wielu czynników, a w szczególności od rozmiarów kaloryfera oraz temperatury wody, jaka go zasila. Wybierając najlepsze rozwiązanie trzeba pamiętać, że moc grzewcza (którą wyraża się w Watach) powinna być zawsze większa od zapotrzebowania na ciepło pomieszczenia, które ma ogrzewać.

Eksperci podkreślają, że dla łazienek przyjmuje się, iż do skutecznego ogrzania 1m3 kubatury wystarczy około 40 W w budynkach, które mają dobrą izolację termiczną oraz 60 W, jeśli termoizolacja jest nieco słabsza. W tym wypadku lepiej jednak posługiwać się zapotrzebowaniem na 1m2 powierzchni. Wówczas przyjmuje się, że dla budynków z dobrą izolacją wystarczy 80W/m2, a dla budynków o słabej izolacji 120W/m2.

Jakie rodzaje grzejników łazienkowych wyróżnia się na rynku?

Kryteria wg których można podzielić dostępne na rynku grzejniki łazienkowe, są różne. Jednym z podstawowych, który trzeba wziąć pod uwagę na samym początku, jest rodzaj zasilania. Biorąc je pod uwagę, wyróżniamy grzejniki:

  • wodne — czyli takie, które pracują tylko wyłącznie z instalacją grzewczą budynku i zasilane są krążącą w obiegu wodą lub inną cieczą;
  • elektryczne — te modele wyposażone są w grzałkę, dzięki czemu mogą pracować niezależnie od instalacji centralnego ogrzewania;
  • wodno-elektryczne — kaloryfery tego typu łączą w sobie możliwości wyżej wymienionych modeli. Można je zasilać na dwa sposoby.

Kolejny podział grzejników, jaki warto uwzględnić przed wyborem najlepszego rozwiązania, dotyczy materiału z jakiego je wykonano. Do najpopularniejszych należą stalowe kaloryfery łazienkowe. Dostępne są w wielu rozmiarach, rozmaitych wzorach oraz posiadają różną moc, co pozwala bez problemu dopasować je do każdej łazienki. Ich wadą jest niestety podatność na pojawienie się korozji. Renomowani producenci potrafią zadbać o to, aby taka sytuacja nie miała miejsca i pokrywają je specjalną powłoką antykorozyjną oraz innymi zabezpieczeniami, które mają je chronić i zwiększyć ich bezawaryjność.

Alternatywą dla stalowych, są aluminiowe grzejniki łazienkowe, które produkowane są ze stopów krzemu, miedzi i oczywiście aluminium. Producenci zabezpieczają je przed korozją w procesach fluorocynkowania oraz anaforezy. Dlatego też doskonale sprawdzają się w instalacjach miedzianych, otwartych, a także w łazienkach, w których zawsze panuje podwyższona wilgotność. Warto przy tym mieć na uwadze, że grzejniki aluminiowe są znacznie lżejsze, niż stalowe, co znacznie ułatwia ich instalację. Przyglądając się także mankamentom — są mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Które modele grzejników łazienkowych są najpopularniejsze?

Zapewne zauważyłeś powyżej, że wybór grzejnika łazienkowego nie należy do najłatwiejszych zadań. Dlatego też chcemy ułatwić Ci to zadanie. Poniżej przedstawimy pięć naszym zdaniem najlepszych na rynku kaloryferów, które z powodzeniem będziesz mógł zamontować w swojej łazience.

Poniżej przedstawiamy pięć najpopularniejszych modeli grzejników łazienkowych:

RADOX SERPENTINE — grzejnik dekoracyjny, który kradnie serca użytkowników

Grzejnik łazienkowy Radox Serpentine

Grzejnik łazienkowy Radox Serpentine

Grzejnik RADOX SERPENTINE to rozwiązanie idealne dla osób, którym zależy na funkcjonalności i niebanalnym wyglądzie kaloryfera. Producent postarał się o to, aby podkreślał wyjątkową estetykę wnętrza i jednocześnie był prosty w montażu. Jego pionowa konstrukcja sprawia, że użytkownik ma wiele możliwości. RADOX SERPENTINE wykonano z profili o przekroju kwadratowym i wykręcono je — jak sama nazwa wskazuje — w serpentynę. Dzięki temu jest zarówno praktyczny (z powodzeniem można wykorzystać go nie tylko do ogrzania łazienki, ale także jako dodatkową suszarkę na mokre ręczniki lub ubrania), jak i designerski (jego budowa sprawia, że po wejściu do łazienki to właśnie kaloryfer przyciąga wzrok).

Radox Serpentine

Radox Serpentine

Decydując się na grzejnik RADOX SERPENTINE inwestor może liczyć na bezproblemowe dopasowanie go do wnętrza. Dzieje się tak za sprawą ponad 220 kolorów, które są dostępne w palecie RAL, spośród których można wybrać idealnie pasujący do wnętrza.

Wspomniany dekoracyjny kaloryfer łazienkowy z pewnością podkreśli charakter wnętrza, w którym się znajdzie. Doskonale sprawdza się tam, gdzie elementy wyposażenia charakteryzują się pionowymi liniami.

Grzejnik RADOX SERPENTINE – w jakich pomieszczeniach się sprawdzi?

Kaloryfer RADOX SERPENTINE zaprojektowano z myślą o najbardziej wymagających Klientach, którzy cenią sobie zarówno nowoczesne, jak i bardziej tradycyjne wnętrza. Oznacza to, że wspomniany model można zastosować praktycznie w każdej łazience. Czym wyróżnia się na tle innych? Przede wszystkim doskonałą wydajnością cieplną, która jest w stanie sprawić, że ogrzeje nawet spore łazienki, a przy tym zaoszczędzi znaczną ilość energii. Wszystko za sprawą tego, że grzejnik RADOX SERPENTINE wyróżnia się ograniczoną zawartością wody oraz małą bezwładnością cieplną.

Na uwagę zasługuje również minimalistyczny design kaloryfera oraz tradycyjna forma, które sprawiają, że model ten wyróżnia się na tle innych grzejników dekoracyjnych. Jego kształt i wygląd sprawiają, że doskonale sprawdzi się w luksusowych apartamentach i domach.

RADOX SUNNY FLAT — nowoczesny i wyjątkowy grzejnik łazienkowy

Grzejnik łazienkowy Radox Sunny Flat

Grzejnik łazienkowy Radox Sunny Flat

Kolejna propozycja z naszego zestawienia to nowoczesny grzejnik łazienkowy — RADOX SUNNY FLAT, który wyróżnia się spośród innych dużą wydajnością i niebanalnym designem. Decydując się na ten kaloryfer, z pewnością wzmocnisz efekt wnętrza, w którym się znajdzie.

Producent zadbał o to, aby RADOX SUNNY FLAT był nie tylko elegancki, ale przede wszystkim praktyczny. Koncepcja projektu zakłada, że poza ogrzewaniem pomieszczeń, spełni również funkcję wieszaka i suszarki na ręczniki. Wszystko za sprawą wyrafinowanego podziału rurek, których średnica wynosi 18 mm.

RADOX SUNNY FLAT — dlaczego warto?

Grzejnik dekoracyjny RADOX SUNNY FLAT wyróżnia się doskonałą wydajnością cieplną, która pozwala zaoszczędzić znaczną ilość energii. Oznacza to nie tylko bezproblemowe ogrzanie wnętrza, w którym zostanie zamontowany, ale także mniejsze rachunki za ogrzewanie. Skuteczność tego rozwiązania jest gwarantowana nawet w niskich temperaturach (jeśli np. podłączony zostanie do kotła kondensacyjnego lub paneli słonecznych).

RADOX MINIMAL — elegancki i wydajny, czyli taki, jaki zawsze powinien być grzejnik dekoracyjny do łazienki

Grzejnik Łazienkowy Radox Minimal

Grzejnik Łazienkowy Radox Minimal

Grzejnik łazienkowy RADOX MINIMAL cechuje czysta forma i uniwersalność stylistyczna. Jest to zatem jeden z najlepszych kaloryferów łazienkowych, które można spotkać na rynku. Koncepcja projektowa, jaką założył sobie producent sprawia, że wspomniany model będze doskonale komponował się z innymi elementami wystroju łazienki oraz z najbardziej wymyślną armaturą łazienkową. Grzejnik RADOX MINIMAL został stworzony z myślą o osobach, którym zależy na uzyskaniu najlepszych walorów wizualnych oraz przystosowaniu kaloryfera do pozostałego wystroju wnętrza.

Elegancka drabinka, którą wykonano z kwadratowych profili o wymiarach 30×30 cm została umieszczona pomiędzy ciekawymi stylistycznie kolektorami. Poza ciekawym designem uwagę użytkownika powinna przyciągnąć także wysoka wydajność cieplna oraz doskonałe właściwości energetyczne.

RADOX MINIMAL — wiele odsłon jednego modelu

RADOX MINIMAL jest dostępny w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu bez problemu dopasujesz go do wnętrza swojej łazienki. Uniwersalna forma, która cieszy oko, sprawia, że doskonale sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i minimalistycznych, czy skandynawskich aranżacjach.

RADOX UNIS — innowacyjny model dla wymagających użytkowników

Grzejnik łazienkowy Radox Unis

Grzejnik łazienkowy Radox Unis

RADOX UNIS to grzejnik dekoracyjny, który stworzono z myślą o wnętrzach wyróżniających się wyjątkową estetyką. Pozioma konstrukcja kaloryfera daje ogromne możliwości, jeśli chodzi o aranżację. Prosty, dynamiczny kształt podkreślają profile o okrągłym przekroju. Taka budowa sprawia, że kaloryfer łazienkowy RADOX UNIS jest rozwiązaniem idealnym do funkcjonalnych, nowoczesnych wnętrz. Doskonale sprawdza się we wnętrzach, w których elementy wyposażenia wyróżniają się poziomymi liniami.

RADOX UNIS — zalety produktu

Decydując się na grzejnik dekoracyjny RADOX UNIS możesz mieć pewność, że ogrzejesz nim nawet dużą łazienkę. Model ten wyróżnia się doskonałą mocą grzewczą, a także sporym rozmiarem, co sprawia, że na 100% zapewni przyjemne ciepło w łazience (co nie jest bez znaczenia podczas kąpieli). Choć grzejnik dedykowany jest do łazienki, sprawdzi się także w przedpokoju, a nawet sypialni, czy salonie.

Budowa grzejnika sprawia, że sprawdzi się doskonale jako suszarka do mokrych ręczników i drobnej odzieży, co znacznie podnosi jego walory użytkowe.

Minimalistyczny design kaloryfera sprawia, że z pewnością podkreśli charakter wnętrza, w którym się znajdzie.

Pmh Invest Rosendal — nowatorski design, który pasuje nie tylko do łazienki

Pionowy grzejnik łazienkowy PMH Invest Rosendal

Grzejnik łazienkowy PMH Invest Rosendal

Pmh Invest Rosendal to grzejnik dekoracyjny, który sprawdzi się nie tylko w łazience. Nowatorki wygląd kaloryfera sprawia, że sprawdzi się doskonale w salonie, czy w korytarzu. W ostatnim z wymienionych pomieszczeń może pełnić nie tylko funkcję grzewczą. Dzięki zamontowanym uchwytom (w wersji pionowej) doskonale sprawdzi się jako wieszak na kurtki, czapki i szaliki.

Pmh Invest Rosendal dostępny jest zarówno w wersji pionowej, jak i poziomej, dzięki czemu użytkownicy mogą dopasować go do własnych potrzeb i upodobań oraz wystroju wnętrza, w którym ma się znaleźć.

Decydując się na grzejnik dekoracyjny Pmh Invest Rosendal można mieć pewność, że otrzymasz produkt, który w 100% zaspokoi Twoje potrzeby, bez względu na to, czy chcesz go zamontować w prywatnym domu, czy obiekcie użyteczności publicznej. Producent dokłada bowiem wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom każdego Klienta — zarówno prywatnego, jak i biznesowego.

Oferta marki P.M.H wyróżnia się na rynku. Dostępne grzejniki łazienkowe dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach, dzięki czemu każdy może dopasować je do swoich wnętrz. A jeśli o nich mowa, z powodzeniem wykorzystasz je w aranżacjach nowoczesnych, minimalistycznych, loftowych, ale także klasycznych i tradycyjnych.

Podsumowanie

Wybierając grzejnik łazienkowy inwestor musi odpowiedzieć sobie na wiele pytań. Jaka moc grzejnika? Który kaloryfer ozdobny sprawdzi się najlepiej i będzie pasował do wystroju wnętrza? Jakiej firmy grzejnik warto wybrać? To tylko niektóre z pytań, jakie rodzą się w głowach przyszłych użytkowników. Często słyszą je nasi specjaliści, których zadaniem jest pomoc w doborze rozwiązania spełniającego oczekiwania Klientów. Mamy nadzieję, że powyższy artykuł, przedstawiający pięć najpopularniejszych modeli grzejników łazienkowych, sprawił, że już wiesz, jaki grzejnik łazienkowy będzie dla Ciebie najlepszy. Decydując się na określony model, pamiętaj, aby zwrócić uwagę na najważniejsze aspekty.

Należą do nich przede wszystkim:

  • rozmiar kaloryfera
  • moc grzejnika
  • materiał, z jakiego go wykonano
  • sposób wykonania (grzejniki łazienkowe powinny być lutowane, a nie spawane. Dzięki temu nie pojawia się korozja, a także nie dochodzi do innych uszkodzeń).

Jeżeli będziesz miał problem z ostatecznym wyborem, skontaktuj się ze specjalistami pracującymi w sklepie artykulygrzewcze.com, którzy dopowiedzą na wszystkie nurtujące Cię pytania i sprawią, że problem kupna odpowiedniego kaloryfera szybko się rozwiąże.

Sprawdź ceny grzejników łazienkowych