Menu

Grzejniki pokojowe Kraków

Głównym zadaniem grzejników pokojowych jest ogrzanie pomieszczenia do odpowiedniej dla domowników temperatury. Niezwykle bogata oferta grzejników pokojowych na krakowskim rynku artykułów grzewczych sprawia, że wybór odpowiedniego kaloryfera do sypialni, salonu, czy pokoju dziecięcego nie jest taki prosty, tym bardziej w przypadku, gdy grzejnik ma pełnić funkcję zarówno grzewczą, jak i ozdobną.

Klasyfikacja grzejników pokojowych

Dostępne w Krakowie, jak i w całej Polsce grzejniki pokojowe różnią się nie tylko wyglądem, ale także materiałem, jakością wykonania oraz sposobem wytwarzania ciepła.

grzejniki pokojowe krakow

W ofercie producentów artykułów grzewczych można znaleźć głównie grzejniki elektryczne oraz klasyczne kaloryfery na wodę. Grzejniki elektryczne wytwarzają ciepło od razu po podłączeniu do źródła prądu, czyli do gniazda elektrycznego, dlatego mogą być używane również poza sezonem grzewczym. Nie są one tak popularne w Krakowie, jak kaloryfery na wodę, które ogrzewają pomieszczenia po podłączeniu do ogrzewania miejskiego lub systemu centralnego ogrzewania.

Dodatkowo grzejniki pokojowe można sklasyfikować ze względu na materiał, z którego są wytworzone. Wyróżniamy grzejniki żeliwne, stalowe i aluminiowe. Kaloryfery żeliwne ze względu na swoją masę są zastępowane lżejszymi i często tańszymi kaloryferami stalowymi i aluminiowymi, jednakże w Krakowie nadal są wykorzystywane w projektach wielu architektów wnętrz. Ponadto pokojowe grzejniki aluminiowe oraz stalowe za sprawą zastosowanej technologii ogrzewają pomieszczenia w dość krótkim czasie.

Ozdobne grzejniki pokojowe

Szeroki wybór artykułów grzewczych na rynku sprawia, że mieszkańcy Krakowa, jak i innych miast coraz częściej wybierają grzejniki pokojowe, zwracając uwagę na jego aspekt wizualny. Ozdobne grzejniki pokojowe to idealne rozwiązanie zarówno do dużych, jak i małych pomieszczeń, gdzie każda rzecz musi być jak najbardziej funkcjonalna. Grzejnik ozdobny dzięki zastosowanej technologii może przypominać nowoczesną rzeźbę, czy nawet obraz, podnosząc estetyczne walory każdego wnętrza w Krakowie.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.