Menu

Grzejniki pokojowe Łódź

Podstawową rolą grzejników pokojowych jest ogrzanie pomieszczenia na przykład salonu, sypialni czy pokoju dziecięcego do odpowiedniej dla domowników temperatury. Wybór grzejników pokojowych na rynku artykułów grzewczych w Łodzi jest tak ogromny, że można mieć niezwykle duży problem z zakupem właściwego kaloryfera, który nie tylko ogrzeje pokój, ale również będzie pewną formą dekoracji.

Rodzaje grzejników pokojowych

Producenci artykułów grzewczych z Łodzi i nie tylko oferują najróżniejsze grzejniki pokojowe różniące się nie tylko sposobem przekazywania ciepła, ale również materiałem, z którego są stworzone, czy kwestią wizualną.

grzejniki pokojowe lodz

Grzejniki pokojowe można podzielić na wiele grup. Główną klasyfikacją jest rozdzielenie grzejników na kaloryfery na wodę i na prąd. Elektryczne grzejniki jak sama nazwa wskazuje, działają na prąd, czyli po podłączeniu do gniazdka wytwarzają ciepło, ogrzewając dany pokój niezależnie od pory roku. Grzejniki na wodę są natomiast najczęściej spotykanym rodzajem kaloryferów w Łodzi, jak i w całej Polsce. Kaloryfery na wodę ogrzeją każdy pokój w czasie sezonu grzewczego. Są one zasilane przez system centralnego ogrzewania lub przez ogrzewanie miejskie.

Kolejnym podziałem grzejników jest klasyfikacja ze względu na materiał, z którego są wykonane. Najczęściej spotykanymi w Łodzi kaloryferami pokojowymi są artykuły grzewcze stworzone z aluminium lub ze stali. Oczywiście w ofertach producentów artykułów grzewczych nadal znajdują się potężne żeliwne grzejniki pokojowe, jednakże ze względu na swoją wagę i jakość ogrzewania nie są już tak popularne.

Dekoracyjne grzejniki pokojowe

W ostatnim czasie grzejniki pokojowe oprócz funkcji grzewczej pełnią również rolę dekoracyjną, szczególnie w projektach łódzkich architektów wnętrz. Ze względu na bardzo szeroki wybór kaloryferów oferowane przez producentów artykułów grzewczych produkty różnią się głównie wyglądem, wzornictwem oraz kolorystyką. Zwykłe kaloryfery coraz częściej zastępowane są dekoracyjnymi grzejnikami pokojowymi, imitującymi prawdziwe dzieła sztuki zarówno pod względem formy, jak i wzornictwa.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.