Menu

Grzejniki elektryczne Gdańsk

W ofercie producentów artykułów grzewczych można znaleźć wiele rodzajów kaloryferów. Należy jednak wybrać taki, który oprócz aspektów wizualnych będzie efektywny, odpowiednio ogrzeje każde pomieszczenie, spełniając oczekiwania jakościowe i funkcjonalne architektów, dekoratorów wnętrz, jak i również mieszkańców Gdańska planujących zakup grzejnika. W asortymencie artykułów grzewczych można znaleźć tradycyjne kaloryfery na wodę, a także grzejniki elektryczne.

Czym są grzejniki elektryczne?

grzejniki elektryczne gdańsk

Grzejnik elektryczny to rodzaj kaloryfera, który zaczyna ogrzewać powietrze znajdujące się w pomieszczeniu po podłączeniu go do prądu, co oznacza, że można go wykorzystywać zarówno w sezonie grzewczym, jako dodatek do istniejącego już systemu, a także jako główne źródło ogrzewania poza sezonem grzewczym, co jest niezwykłym atutem dla mieszkańców Gdańska, którzy cierpią z powodu zbyt niskiej temperatury.

Działanie grzejnika na prąd

Grzejnik na prąd może ogrzewać pomieszczenie za pomocą konwekcji lub promieniowania. Od wyboru metody zależy przede wszystkim konstrukcja kaloryfera, a także jego efektywność, co jest istotne dla każdej osoby z Gdańska planującej zakup grzejnika.

Promienniki elektryczne

Promienniki elektryczne to rodzaj kaloryferów, które do ogrzania pomieszczenia wykorzystują promieniowanie w postaci fal elektromagnetycznych, czyli promieniowania podczerwonego. Oddają ciepło, nagrzewając elementy grzewcze, które po uzyskaniu wysokiej temperatury ogrzewają stykające się z nimi powietrze.

Konwekcyjne grzejniki elektryczne

Grzejnik elektryczny działający na zasadzie konwekcji ogrzewa gdańskie pomieszczenia za pomocą właściwej cyrkulacji powietrza. Ciężkie, zimne powietrze wpływa do grzejnika, gdzie następnie jest ogrzewane. Powietrze staje się lżejsze i wylatuje górną częścią kaloryfera, a na jego miejsce wpływa kolejna chłodna partia. Konwekcja zapewnia stałą wymianę powietrza, ogrzewając całe pomieszczenie. Konwekcyjne grzejniki na prąd tracą jednak na efektywności wraz z wysokością sufitu.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.