Menu

Grzejniki elektryczne Wrocław

Dekoratorzy wnętrz oraz architekci starają się wykorzystywać w swoich projektach wrocławskich domów i mieszkań grzejniki, które nie tylko zachwycą swoim wyglądem, ale również zapewnią odpowiednie ogrzewanie niezależnie od pogody. W asortymencie producentów artykułów grzewczych można znaleźć różne rodzaje grzejników, w tym grzejniki na wodę oraz grzejniki na prąd, które w ostatnim czasie cieszą się niezwykłą popularnością wśród mieszkańców Wrocławia.

Co to jest grzejnik na prąd?

grzejniki elektryczne wrocław

Grzejnik na prąd, zwany grzejnikiem elektrycznym to kaloryfer, który po podłączeniu do gniazdka ogrzeje każde pomieszczenie we Wrocławiu. Ten rodzaj grzejników można wykorzystywać jako jedyne źródło energii albo jako uzupełnienie posiadanego systemu grzewczego. Zaletą grzejników na prąd jest na pewno fakt, że mogą ogrzewać domy o pozostałe budynki we Wrocławiu przez cały rok.

Jak działają grzejniki elektryczne?

Grzejniki elektryczne mogą oddawać ciepło na dwa sposoby, czyli konwekcję albo promieniowanie, od których zależy konstrukcja kaloryfera, jak i również efektywność ogrzewania. Wybór sposobu oddawania ciepła w grzejnikach na prąd powinien być zatem bardzo istotny dla każdego mieszkańca Wrocławia planującego jego zakup.

Konwekcyjny grzejnik na prąd

Konwekcja to metoda, dzięki której krążące powietrze jest ogrzewane do odpowiedniej temperatury za pomocą konwektorów. Zimne powietrze pod wpływem swojej masy wlatuje do grzejnika, jest ocieplane, przez co staje się lżejsze i wylatuje górną częścią grzejnika. W jego miejsce wpływa kolejna partia zimnego powietrza. Taka cyrkulacja zapewnia naturalny ciąg powietrza wokół grzejnika, nagrzewając pomieszczenie do właściwej temperatury. Ze względu na unoszenie się ciepłego powietrza, grzejniki elektryczne konwektorowe będą mniej efektywne we wrocławskich pomieszczeniach z wysokimi sufitami.

Ogrzewanie elektryczne przez promieniowanie

Grzejniki elektryczne mogą ogrzewać powietrze również przez promieniowanie. Oddają one ciepło, wypromieniowując fale elektromagnetyczne, czyli promieniowanie podczerwone takie jak w przypadku słońca, ogrzewając powietrze. W przypadku tego rodzaju kaloryferów im bardziej ciepłe są elementy grzewcze, tym więcej ciepła emituje.