Menu

Grzejniki elektryczne Łódź

Architekci oraz dekoratorzy wnętrz z Łodzi w swoich projektach stawiają nie tylko na wygląd grzejnika, ale również na jego specyfikację. Dobry grzejniki powinien nie tylko odpowiednio nagrzać pomieszczenie, ale przy okazji być oszczędnym. W ofercie producentów artykułów grzewczych znajdują się różne rodzaje grzejników. Głównie możemy wyróżnić grzejniki tradycyjne na wodę, a także grzejniki elektryczne, które w ostatnim czasie zdobywają coraz większą popularność w łódzkich mieszkaniach i lokalach.

Co to jest grzejnik elektryczny?

grzejniki elektryczne łódź

Grzejnik elektryczny to kaloryfer, który po podłączeniu do gniazdka ogrzewa pomieszczenie. Niebywałą zaletą grzejników na prąd jest fakt, że można je wykorzystywać przez cały rok w dowolnym miejscu w Łodzi, jako główne źródło ciepła lub jako dopełnienie systemu grzewczego.

Jak działa grzejnik na prąd?

Grzejniki na prąd mogą oddawać ciepło przez konwekcję lub promieniowanie. Od sposobu ogrzewania zależy ich cała konstrukcja, a także wielkość oddawanego ciepła, co jest niezwykle istotne w przypadku osób z Łodzi i nie tylko, pragnących wykorzystywać grzejniki elektryczne jako główne źródło ciepła.

Konwekcyjny grzejnik elektryczny

Konwekcja polega na ogrzewaniu krążącego powietrza. Konwekcyjne grzejniki elektryczne, czyli konwektory pobierają powietrze z otoczenia, ocieplając je. Powietrze staje się lżejsze i wypływa z kaloryfera przez górną część grzejnika, natomiast na jego miejsce wpływa kolejna porcja zimnego powietrza. Konwekcja powoduje naturalny ciąg powietrza wokół grzejnika, zapewniając odpowiednią temperaturę. Grzejników na prąd nie powinno wykorzystywać się w łódzkich pomieszczeniach z wysokimi sufitami, gdyż wypływające powietrze nie jest w pełni wykorzystane.

Ogrzewanie elektryczne przez promieniowanie

Grzejniki na prąd działające na zasadzie promieniowania oddają ciepło, wypromieniowując fale elektromagnetyczne (promieniowanie podczerwone). Grzejniki elektryczne emitują tym więcej ciepła, im elementy grzejne są cieplejsze, dogrzewając mieszkania i lokale w Łodzi.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.