Grzejniki elektryczne Kraków

Wykorzystywane w projektach krakowskich domów grzejniki powinny zachwycać nie tylko swoją formą, ale również efektywnością, zapewniając właściwą temperaturę w każdym pomieszczeniu. W ofercie producentów artykułów grzewczych znajdują się zarówno tradycyjne grzejniki na wodę, jak i również grzejniki na prąd, cieszące się w ostatnim czasie dużą popularnością w Krakowie.

Czym jest grzejnik na prąd?

grzejniki elektryczne kraków

Grzejnik na prąd, czyli grzejnik elektryczny działa po podłączeniu do gniazdka, co pozwala na ogrzanie pomieszczenia w każdym domu lub budynku w Krakowie niezależnie od sezonu grzewczego. Dodatkowo kaloryfery elektryczne, dzięki zastosowanej technologii mogą być jedynym źródłem energii w niedużych pomieszczeniach, albo stanowić dodatkowy element całego systemu grzewczego.

Jak działa grzejnik elektryczny?

Grzejniki elektryczne mogą ogrzewać pomieszczenie na dwa sposoby. Wyróżniamy konwekcyjne grzejniki na prąd oraz promienniki elektryczne. Wybór metody grzewczej wpływa nie tylko na konstrukcję całego kaloryfera, ale także na jego efektywność, dlatego powinien być niezwykle istotny dla każdego mieszkańca Krakowa planującego zakup grzejnika na prąd.

Promienniki elektryczne

.Promienniki elektryczne są grzejnikami wykorzystującymi promieniowanie do ogrzania powietrza w pomieszczeniu. Ciepło oddają, wypromieniowując promieniowanie podczerwone, czyli fale elektromagnetyczne tak jak słońce. Cały proces ogrzania powietrza polega na tym, że elementy grzewcze po podłączeniu do prądu w bardzo szybkim tempie nagrzewają się, jednocześnie ogrzewając powietrze znajdujące się w pobliżu kaloryfera.

Konwekcyjne grzejniki na prąd

Grzejnik na prąd wykorzystujący konwekcję do ogrzania krakowskiego domu czy innego budynku wykorzystuje konwektory. Zimne powietrze wpływające do grzejnika robi się lżejsze przez ogrzanie i wylatuje górną częścią kaloryfera. Zapewnia to naturalną cyrkulację powietrza, jednakże sprawia również, że konwekcyjny grzejnik na prąd jest mniej efektywny w wysokich pomieszczeniach.

Nasz serwis
 

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies oraz mechanizmów profilowania. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tych technologii. Zgadzam sie. Dowiedz się więcej