Menu

Grzejniki elektryczne Szczecin

Grzejnik to podstawowy element każdego projektu stworzonego przez szczecińskich architektów czy dekoratorów wnętrz, którego głównym zadaniem jest odpowiednie ogrzanie pomieszczenia. Dzięki oferowanej przez producentów artykułów grzewczych różnorodności można dopasować grzejnik nie tylko pod względem estetycznym i jakościowym, ale również funkcjonalnym. Podstawowym podziałem grzejników jest rozróżnienie grzejników na wodę i na prąd.

Co to jest grzejnik na prąd?

grzejniki elektryczne szczecin

Grzejnik na prąd zwany również elektrycznym to artykuł grzewczy, który wykorzystując energię z gniazdka, ogrzeje każde pomieszczenie w Szczecinie przez cały rok. Mogą być one elementem uzupełniającym system grzewczy lub być głównym źródłem ciepła.

Dlaczego grzejniki elektryczne?

Podstawową zaletą grzejników elektrycznych jest możliwość ich używania nawet po sezonie grzewczym. Jest to niezwykle funkcjonalne dla firm muszących utrzymywać wysoką temperaturę w pomieszczeniach gospodarczych lub dla mieszkańców Szczecina, którzy odczuwają dyskomfort związany ze zbyt niską temperaturą w swoim domu. Ponadto ten rodzaj grzejników w porównaniu do kaloryferów na wodę zużywa mniejszą ilość energii ze względu na szybsze nagrzewanie elementów grzewczych, a w efekcie szybsze ogrzanie pomieszczenia.

Kolejnym atutem grzejników na prąd jest możliwość podłączenia ich w praktycznie każdym miejscu, w którym dostępne jest gniazdko elektryczne, a dzięki wersjom przenośnym można korzystać z nich w dowolnej chwili. Dodatkowo w niektórych modelach można spotkać zamontowany termostat, który pozwala na odpowiednie ustalenie temperatury i automatyczną reakcję kaloryfera w momencie jej spadku. Dzięki termostatowi każdy mieszkaniec Szczecina i nie tylko będzie mieć idealnie ogrzane pomieszczenie.

Gdzie zamontować grzejnik na prąd?

Grzejnik na prąd zmontujemy wszędzie tam, gdzie jest dostęp do gniazdka elektrycznego. Jedynym warunkiem jest jego odległość od źródła wody. Kategorycznie zabrania się instalacji grzejnika na prąd w sąsiedztwie bieżącej wody jak np. nad wanną, czy blisko brodzika.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.