Menu

Grzejniki kanałowe Gdańsk

W projektach domów przygotowanych przez gdańskich architektów coraz częściej góruje styl nowoczesny. Takie domy charakteryzują się licznymi przeszkleniami, dzięki którym wpuszczane jest do wnętrza naturalne światło dzienne.

Ogromne okna, drzwi balkonowe lub tarasowe sięgające od podłogi aż do sufitu prezentują się rewelacyjnie w każdym gdańskim domu, jednakże z ich montażem związana jest zmniejszona ilość powierzchni użytkowej na ścianach oraz zwiększona przepuszczalność chłodnego powietrza. Właściciele takich domów w Gdańsku szukają więc rozwiązań grzewczych, które nie będą zajmowały przestrzeni, a dodatkowo odpowiednio ogrzeją pomieszczenie. Jednym z takich rozwiązań są grzejniki kanałowe.

Dlaczego grzejnik kanałowy?

grzejniki kanałowe gdańsk

Grzejnik kanałowy to nowoczesny system grzewczy, który montowany jest w warstwach podłogi blisko okien, drzwi balkonowych czy tarasowych, czyli w miejscach, gdzie przedostaje się zimne powietrze do pomieszczenia. Działa on na zasadzie konwekcji, czyli ogrzewa chłodne powietrze elementami grzewczymi, cyrkulując je do wnętrza domu przez kratę kanałową.

Grzejnik kanałowy jest świetnym rozwiązaniem dla przeszklonych domów w Gdańsku nie tylko ze względu na otrzymanie odpowiedniej temperatury we wnętrzu, ale również przez oszczędność powierzchni. Ze względu na fakt, że we wnętrzach, w których znajduje się duża ilość wysokich okien, brakuje powierzchni ściennej, grzejnik kanałowy jest świetną alternatywą dla tradycyjnego ogrzewania.

Gdzie zamontować grzejniki kanałowe?

Ze względu na swoje zastosowanie grzejniki kanałowe najlepiej zamontować bezpośrednio przy przeszkleniu, aby zbierał zimne powietrze i natychmiast je ogrzewał. Mogą być zainstalowane w każdym wnętrzu niezależnie od rodzaju podłogi, gdyż w przeciwieństwie do ogrzewania podłogowego posiada kratę kanałową, umożliwiającą wydostanie się ciepłego powietrza, co oznacza, że nie jest całkowicie zakryty panelami, parkietem, czy płytkami. Grzejniki kanałowe są również świetnym uzupełnieniem ogrzewania tradycyjnego, jak i podłogowego wykorzystanego w gdańskich domach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.