Menu

Grzejniki kanałowe Kraków

W projektach krakowskich architektów można coraz częściej zauważyć liczne przeszklenia, dzięki którym dom staje się nowoczesny i odpowiednio oświetlony naturalnym światłem dziennym. Przeszklenia w postaci okien, drzwi tarasowych lub balkonowych prezentują się fenomenalnie, jednakże z ich zastosowaniem wiąże się zwiększona przepuszczalność chłodnego powietrza, jak i również zmniejszona powierzchnia użytkowa na ścianach. W takich domach mieszkańcy Krakowa szukają rozwiązań grzewczych, które odpowiednio ogrzeją pomieszczenie i będą zajmować niewielką przestrzeń. Rozwiązaniem ich problemów są grzejniki schowane w podłodze.

Co to jest grzejnik kanałowy?

grzejniki kanałowe kraków

Grzejnik kanałowy to innowacyjny system grzewczy umieszczony w podłodze, dzięki czemu jest prawie niewidoczny i nie zajmuje cennej we wnętrzach przestrzeni. Grzejniki kanałowe działają na zasadzie konwekcji, co oznacza, że równomiernie ogrzewają wszystkie pomieszczenia w Krakowie. Zimne powietrze napływając do grzejnika, ogrzewane jest elementami grzewczymi. Dzięki ociepleniu robi się lżejsze i unosi się do góry, natomiast w jego miejsce napływa kolejna partia zimnego powietrza, co powoduje powtórzenie całego cyklu.

Zalety grzejników kanałowych

Główną zaletą grzejników kanałowych jest przede wszystkim równomierne ogrzewanie pomieszczenia i utrzymywanie stałej temperatury, co sprawia, że nawet w pobliżu grzejnika krakowscy użytkownicy nie odczują dyskomfortu związanego ze zbyt wysoką temperaturą.

Kolejną zaletą jest możliwość montażu grzejnika kanałowego w drewnianej podłodze jak panele, czy parkiet, które nie współgrają z tradycyjnym ogrzewaniem podłogowym. Ponadto grzejnik kanałowy może działać samoczynnie ze względu an możliwość ustawienia jego mocy, dlatego jest również świetnym dopełnieniem ogrzewania podłogowego.

Inną zaletą grzejników kanałowych niezwykle cenioną przez mieszkańców i architektów w Krakowie jest oszczędność powierzchni. Dzięki zamontowaniu grzejnika w podłodze nie zajmuje on miejsca w pomieszczeniach przeszklonych, gdzie mógłby wystąpić problem ze znalezieniem powierzchni na założenie tradycyjnego grzejnika ściennego. Ponadto jest on mało widoczny dla oczu, przez co nie burzy aranżacji krakowskich wnętrz.