Menu

Grzejniki kanałowe Wrocław

Projekty domów tworzone przez wrocławskich architektów są coraz bardziej przestronne pod względem przestrzeni. Ponadto mieszkańcy cenią dopływ naturalnego światła dziennego, dlatego w domach można znaleźć liczne przeszklenia w postaci okien oraz drzwi balkonowych lub tarasowych, które sięgają od podłogi do sufitu. Takie przeszklenia wyglądają bardzo atrakcyjnie i nowocześnie, jednakże ich zastosowanie niesie za sobą skutki w postaci dużej przepuszczalności chłodnego powietrza w porównaniu do okien o tradycyjnej wielkości, a także zmniejszenie ściennej powierzchni użytkowej.

Rozwiązaniem dla mieszkańców, a także architektów we Wrocławiu, uwielbiających bardzo duże przeszklenia w domach jest grzejnik kanałowy.

Jak działają grzejniki kanałowe?

grzejniki kanałowe wroclaw

Grzejniki kanałowe to innowacyjne grzejniki, które umieszczone są we wnękacg w warstwach podłogi. Najlepszym miejscem na montaż tego typu grzejników jest najchłodniejsza strefa pomieszczenia, czyli w przypadku przeszklonych wrocławskich domów będzie to miejsce pod oknami.

Grzejniki kanałowe wykorzystują konwekcję, co oznacza, że zimne powietrze przepuszczane przez okna wpływa do grzejnika i ogrzewane jest przez jego elementy grzewcze. Cieplejsze powietrze robi się lżejsze i wylatuje przez kratkę przykrywającą kanał, ogrzewając pomieszczenie, natomiast w jego miejsce napływa kolejna partia zimnego powietrza, co powoduje powtórzenie się cyklu. Takie równomierne ogrzewanie sprawia, że temperatura w pomieszczeniu jest bardzo komfortowa dla mieszkańców wrocławskich domów.

Grzejnik kanałowy - zalety

Główną zaletą grzejnika kanałowego jest na pewno równomierne ogrzewanie pomieszczenia, dzięki czemu nawet stając przy kaloryferze podłogowym, nie odczuwamy nieprzyjemnie wysokich temperatur.

Kolejną jego zaletą jest możliwość jego montażu w nawet w przypadku drewnianych podłóg w postaci parkietu czy paneli, w przeciwieństwie do ogrzewania podłogowego. Warto również wspomnieć, że grzejnik kanałowy może być uzupełnieniem podłogowego systemu grzewczego, gdyż dzięki możliwości dopasowania mocy może samodzielnie ogrzewać domy we Wrocławiu.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.