Menu

Grzejniki kanałowe Katowice

Architekci w Katowicach w projektach domów bardzo często stawiają na nowoczesne i innowacyjne rozwiązania. Duża ilość przeszkleń w postaci drzwi tarasowych i balkonowych, a przede wszystkim okien sięgających od podłogi aż do sufitu, sprawia, że dom, jak i również obiekty użyteczności publicznej są odpowiednio oświetlone światłem dziennym, a przy okazji swoim wyglądem robią wrażenie na wszystkich mieszkańcach Katowic.

Wykorzystanie w pomieszczeniach ogromnych ilości przeszkleń wiąże się jednak ze zmniejszeniem ilości powierzchni ściennej oraz zwiększoną przepuszczalnością zimnego powietrza. W takich wnętrzach zastosowanie tradycyjnego grzejnika ściennego może okazać się niewystarczające lub po prostu niemożliwe, dlatego architekci w swoich projektach biorą pod uwagę innowacyjne grzejniki kanałowe.

Co to są grzejniki kanałowe?

grzejniki kanałowe katowice

Grzejniki kanałowe to rodzaj systemu grzewczego, dzięki któremu można ogrzać każde pomieszczenie w Katowicach do odpowiedniej temperatury. Ich zadaniem jest ogrzanie zimnego powietrza wpływającego przez kratkę kanałową za pomocą elementów grzewczych na zasadzie konwekcji.

Grzejniki kanałowe mogą być stosowane jako jedyne źródło ciepła w małych pomieszczeniach, natomiast w większych powierzchniach rewelacyjnie sprawdzą się jako uzupełnienie ogrzewania podłogowego lub tradycyjnego ogrzewania kaloryferami.

Gdzie można zamontować grzejniki kanałowe?

Grzejniki kanałowe może zamontować w każdym katowickim domu lub obiekcie użyteczności publicznej. Zaleca się ich montaż w miejscach najbardziej narażonych na przepuszczalność zimnego powietrza, czyli wzdłuż przeszkleń w postaci okien bądź drzwi tarasowych lub balkonowych.

Najczęściej grzejniki kanałowe montowane są we wnęce w warstwach podłogi, co pozwala na zaoszczędzenie powierzchni użytkowej. Ich główną zaletą jest możliwość montażu w katowickich wnętrzach z podłogami drewnianymi jak panele czy parkiet, za sprawą zastosowania kratki kanałowej, a nie całkowitemu przykryciu grzejnika tak jak w przypadku ogrzewania podłogowego.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.